آخرین خبرها
اصفهانیها خودروی شخصی را به تاکسی ترجیح می دهند/ نگاه فانتزی مسئولان استان به تاکسی

اصفهانیها خودروی شخصی را به تاکسی ترجیح می دهند/ نگاه فانتزی مسئولان استان به تاکسی

اصفهان – خبرگزاری مهر: به دلیل بالا بودن نرخ کرایه تاکسی ها در سطح شهر اصفهان نسبت به وضعیت اقتصادی این روزهای خانواده هایی که مجبور به استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی هستند، مردم اصفهان ترجیح می دهند خودروی شخصی را جایگزین استفاده از تاکسی برای انجام امور روزمره خود کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، مسئولان به دنبال کاهش آلودگی هوا و پائین آوردن بار ترافیک در سطح شهرهای بزرگ در حالی مردم را به استفاده از حمل و نقل عمومی تشویق و از آوردن خودروهای تک سرنشین ممانعت می‌کنند که در اصفهان تنها اتوبوس و تاکسی برای این منظور تعریف شده است.

به طور میانگین روزانه میلیونها نفر مسافر اتوبوس و به همین میزان مسافر تاکسی هستند که این روزها نرخ های بالای تاکسی و مشکلات خاص اتوبوس در وقت گیر بودن و شلوغی آن و حوادثی که از این بابت عاید مسافرین می‌شود، مردم این شهر را به این سمت کشانده که خودروهای شخصی را جایگزین حمل و نقل عمومی کنند.

تاکسی در حالی به عنوان یکی از وسائط حمل و نقل عمومی معرفی شده که قیمت‌های نامتعارف کرایه تاکسی‌ها، مردم اصفهان را بر آن داشته تا خودروی شخصی را جایگزین حمل و نقل عمومی کنند.

زمانی که برخلاف مصوبه شورای اسلامی شهر اصفهان به جای کرایه ۳۵۰ تومانی، هر شهروند به ازای هر کورس باید ۵۰۰ تومان بپردازند و هزینه رفت و آمد برای یک نفر با تاکسی بین ۲٫۵ تا ۵  برابر قیمت بنزین آزاد تمام می شود به طور قطع خودروی شخصی فارغ از مباحث ترافیکی و آلودگی هوا به صرفه‌تر از تاکسی در می‌آید.

معاون اجرایی سازمان تاکسیرانی شهرداری اصفهان در پاسخ به خبرنگار مهر در خصوص ضعف این سازمان بر نظارت روی نرخ کرایه تاکسی ها گفت: تا زمانی که شکوائیه‌ای از راننده‌ متخلف از سوی مسافر اعلام نشود امکان بررسی نیست.

رمضان عسگری نژاد نیز در پاسخ به اینکه یعنی باید از تمام راننده‌ها که اقدام به دریافت پول مازاد بر هزینه مصوبه از مسافر می‌کنند تک تک مسافران شکایت کنند، بیان داشت: بله و به جز این اقدام نمی‌توان به صورت دیگری پیگیر شد.

البته این گفته وی در حالی است که در تمام کورس‌ها از جمله پل سرهنگ تا میدان احمد آباد، از میدان قدس تا دروازه شیراز، از سی و سه پل تا دروازه شیراز و از دروازه دولت تا میدان انقلاب و به طور تقریبی در تمام نقاط شهری اصفهان، راننده‌ها بیش از تعرفه مصوب شده از مسافر پول دریافت می کنند.

با این احتساب شکایت از تمام این راننده‌ها سبب می‌شود مردم اصفهان در طول روز به طور مرتب در مسیر سازمان تاکسیرانی تردد کنند یا پشت گوشی تلفن برای اعمال شکایت خود باشند و تمام دست اندرکاران تاکسیرانی باید همه وظایف خود را به یکباره کنار گذاشته و به شکوائیه مسافران بپردازند.

۱۲ بازرس بر ۱۱ هزار تاکسی در سطح شهر اصفهان نظارت می‌کنند

به گزارش مهر، روابط عمومی سازمان تاکسیرانی شهرداری نیز تعداد بازرسین این مجموعه را ۱۲ نفر خواند که از این تعداد ۳ نفر در محل تاکسیرانی مستقر و به شکوائیه‌های تلفنی پاسخ می‌دهد.

روحانی گفت: چطور امکان دارد که ۱۲ نفر بر ۱۱ هزار تاکسی سطح شهر استان نظارت کنند.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در ارتباط با نظارت ضعیف تاکسیرانی بر نرخ کرایه‌های تاکسی گفت: در صورت هوشمندکردن تاکسی‌ها دیگر نه نیازی به بازرسی میدانی است و نه شاهد هرج و مرج در نرخ کرایه خواهیم بود.

علیرضا نصر بیان داشت: راننده‌های تاکسی از اقشار ضعیف جامعه هستند که در طول شبانه روز نزدیک به ۴۰ تا ۵۰ هزار تومان درآمدزایی دارند که باتوجه به هزینه‌های بالای ماشین خرج آنها از دخلشان بالاتر می‌رود.

وی حمایت از راننده های تاکسی را یک امر ضروری خواند و گفت: در صورت عدم حمایت مالی از آنها و توجیه نکردن آنها در خصوص استفاده از دستگاه هوشمند سازی در آینده نیز دچار مشکلاتی جدیدی بر پیکره تاکسیرانی خواهیم بود.

نصر در حالی نظارت بر عملکرد تاکسیرانی را از وظایف شورای شهر اصفهان دانست که اعمال نشدن مصوبه شورا در خصوص کورس ۳۵۰ تومانی تاکسی ها در سطح شهر را اینگونه توضیح داد که مصوبات شورا به منظور آگاهی مردم از حق قانونی خود است.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: هم اکنون نظارت های نامحسوسی از سوی بازرسین سازمان تاکسیرانی اصفهان بر نرخ کرایه‌ها می‌شود و حتی به توقف ماشین هم انجامیده اما شاهد عکس العمل شدید راننده ها بودیم که چرا در این وضعیت اقتصادی وسیله کار را از آنها گرفته اند که شاید این عملکرد در نوع خود هم بی انصافی است.

تاکسی نباید به عنوان وسیله حمل و نقل عمومی استفاده شود

وی در ارتباط با روی آوردن مردم اصفهان به خودروهای شخصی به جای تاکسی گفت: اگر تنها مبحث بنزین را در نظر بگیریم این جایگزینی اقدامی پسندیده است اما از نظر اینکه خودرو ۲۵ تا ۳۰ میلیونی را برای امور عادی که می توان با تاکسی رفع کرد استفاده و هزینه استهلاک ماشین و نبود پارکینگ خودرو و جریمه‌ها که در این راستا به شخص وارد میشود ، در نظر بگیریم استفاده از تاکسی مقرون به صرفه‌تر است.

نصر اضافه کرد: نگاهی که به تاکسی ‏در سطح جهان می‌شود نگاه به خودروی لوکس است و به شکل دربست از آن کاربرد دارد که در ایران به دلیل ضعف وسایل حمل و نقل عمومی به صورت یک وسیله حمل و نقل عمومی در آمده است.

رئیس کمیسیون حمل ونقل، محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان در ارتباط با گلایه های مردم از وضعیت تاکسیرانی و حتی خود راننده ها از این دستگاه، افزود: سازمان تاکسیرانی یک بخش خصوصی است که نزدیک به ۲۴ هزار راننده تحت پوشش این نهاد است که کنترل آنها کار ساده ای نیست.

ابوالفضل قربانی با اشاره به اینکه هم اکنون شاهد وضعیت مطلوبی در حوزه تاکسیرانی نیستیم، افزود: در صورت سرویس‌دهی مناسب، تناسب قیمت ها با سرویس، در دسترس بودن تاکسی‌ها و قانون‌مدار بودن تاکسیران‌ها و رعایت اصول و قوانین ترافیکی وضعیت خوبی را در حوزه تاکسیرانی ایجاد خواهد کرد.

به گزارش مهر، انتظار مسئولان از مردم برای روی آوردن به حمل و نقل های عمومی با توجه به وضعیت نابسمان تاکسی و مشکلات خاص اتوبوس دور از انتظار است و تا زمانی که وضع اینگونه باشد روزانه بر تردد خودروهای تک سرنشین و شخصی در خیابان های اصفهان اضافه می‌شود.

گزارش : عاطفه قلع ریز

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*