آخرین خبرها
اصفهان شهر بحران زده‌ زیست محیطی است

اصفهان شهر بحران زده‌ زیست محیطی است

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری، عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در حال حاضر شهر اصفهان با توجه به فضای سبز موجود و نحوه‌ ساخت و سازها و کاهش آب‌های سطحی به شهر بحران زده‌ی زیست محیطی تبدیل شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول جان نثاری صبح امروز در سی و پنجمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به برگزاری هفته نکوداشت اصفهان اظهار داشت: در این راستا ضروری است که علاوه بر نکوداشت‌ها و قدردانی از زحمات گذشتگان و نیکان و ایجاد بالندگی زمینه الگوگیری برای نسل حاضر و آیندگان نیز فراهم شود.

وی ادامه داد: هفته نکوداشت اصفهان تمام شد اما وظیفه‌ ما برای حفظ میراث و هم‌چنین جاگذاشتن نشانی از خودمان برای آیندگان چیست.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری، عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان شاخصه‌ی مهم اصفهان را معماری و شهرسازی این شهر عنوان کرد و افزود: اما متاسفانه این شاخصه در حال حاضر در بین مدیران مغفول و مهجور شده است و همین امر موجب شده که در بحث گسترش و توسعه شهر اصفهان هیچ توجهی به بافت قدیم و جدید این شهر تاریخی نشود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شهر اصفهان به شهری بی‌هویت تبدیل شده است، اظهار داشت: متاسفانه شهر اصفهان در حال حاضر به لحاظ ارتفاع و سطح در حال گسترش بی رویه است و با تفکیک زمین‌های اطراف شهر و تخصیص آنها به پادگان‌‌ها و دیگر مراکز به نظر خودمان معامله برد برد بین متولیان و شهر انجام داده‌ایم و این در حالی است که مردم شهر در این میان بازنده هستند.

جان نثاری با بیان اینکه اصفهان در حال حاضر شهر بحران زده‌ی زیست محیطی است، افزود: باید توجه داشته باشیم همزمان با گسترش شهر باید فضای سبز را نیز گسترش دهیم چرا که در گذشته شیخ بهایی و صاحبنظران نیز در کنار بازارها، کاخ‌ها و قلعه‌ها باغات را ایجاد می‌کردند.

وی با بیان اینکه کاهش آب‌های سطحی موجب وارد شدن آسیب به بافت قدیمی شهر اصفهان خواهد شد، افزود: در این راستا شهرداری اصفهان باید تیمی از کارشناسان را برای رفع این معضل بکار گیرد.

رئیس کمیسیون شهرسازی، معماری، عمران و خدمات شهری شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه حفظ ارزش‌ها معماری و شهرسازی باید یکی از دغدغه‌های مهم شهروندان و مسئولان باشد، ادامه داد: مسئولان برگزاری هفته نکوداشت اصفهان مجله‌ای را منتشر کرده بودند که بناهای تاریخی در آن به خوبی معرفی شده بود امام کوچکترین مطلبی در خصوص وضعیت کنونی شهرسازی اصفهان در آن مطرح نبود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*