آخرین خبرها
اصفهان عروس ایران است

اصفهان عروس ایران است

اصفهان – خبرگزاری مهر: سفیر سریلانکا گفت: ایران یک خانه است و اصفهان عروس این خانه محسوب می شود.

محمد فیضل راضین در گفتگو با خبرنگار مهر در حاشیه‌ بازدید خود از آثار تاریخی اصفهان، اصفهان را عروس ایران دانست و اظهار داشت: اگر ایران را یک خانه در نظر بگیریم اصفهان عروس این خانه است.

وی تاریخی بودن ساختمان‌ها و بافت شهر اصفهان را مهم‌ترین ویژگی این شهر عنوان کرد و افزود: خوشحالم که هنوز در شهر اصفهان برج‌ها و ساختمان‌های بلند بر روی جاذبه‌های تاریخی و طبیعی شهر اصفهان سایه نینداخته است.

سفیر سریلانکا به حضور یک سال و ۶ ماهه‌ خود درکشور ایران اشاره کرد و گفت: در این مدت به شهرهای کیش، قشم و رشت سفر کرده‌ام ولی هیچکدام همانند اصفهان نبوده است.

وی با بیان اینکه حضور سفیران در تهران نمی‌توانند جایگاه خوبی برای شناساندن این کشور به دیگر کشورهای دنیا باشد، افزود: کسی که به تهران سفر می‌کند نمی‌تواند ایران واقعی و متمدن را ببیند و برای شناخت ایران باید به اصفهان سفر کرد.

اصفهان شهری سنتی و صنعتی است

کوکولا مری سسیل ، سفیر ساحل عاج، نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه باید به دولتمردان ایران بخاطر حفظ ابنیه‌ تاریخی‌شان تبریک گفت، اظهار داشت: علی رغم پیشرفت تکنولوژی در تمام کشورهای دنیا باید به جرات گفت که دولتمردان اصفهانی همراه با استفاده از پیشرفت تکنولوژی بافت تاریخی شهر خود را نیز حفظ کرده‌اند.

وی که به مطالعات خود در خصوص شهر اصفهان اشاره کرد، افزود: از قبل می‌دانستم که اصفهان شهری سنتی و صنعتی است ولی آنچه امروز مشاهده کردم این بود که هر آنچه در اصفهان وجود دارد به نوعی صنایع دستی است.

سفیر ساحل عاج که بیش از چهار سال است در ایران زندگی می‌کند و برای اولین بار به اصفهان آمده در خصوص معرفی ظرفیت‌های اصفهان برای مردم کشورش اظهار داشت: من مردم کشورم را برای دیدن آثار و جاذبه‌های تاریخی ایران و به ویژه شهر اصفهان دعوت خواهم کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*