آخرین خبرها
افزایش امنیت استان اصفهان در دستور کار قرار گرفته است/ وقوع ۵ هزار نوع جرایم خشن کشور طی ۷ ماه گذشته

افزایش امنیت استان اصفهان در دستور کار قرار گرفته است/ وقوع ۵ هزار نوع جرایم خشن کشور طی ۷ ماه گذشته

اصفهان – خبرگزاری مهر: فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه در حال حاضر به دنبال تقویت ضریب امنیتی استان اصفهان هستیم، گفت: با بررسی‌هایی که تمام معاونت‌های فرمانده انتظامی کشور از استان اصفهان داشته‌اند برنامه‌ریزی برای افزایش امنیت این استان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سرتیپ اسماعیل احمدی مقدم صبح امروز در مراسم صبحگاه یگان‌های انتظامی، راهور، تکاور و یگان‌های ویژه استان اصفهان ضمت تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفایش نهضت اسلامی حضرت امام خمینی (ره) را استمرار و ادامه قیام عاشورا دانست و اظهار داشت: احیای ارزش‌ها در همه حدود الهی، مبارزه با ظلم و ستم و استکبار مهم‌ترین شاخصه‌ای است که در شعار “استقلال آزادی، جمهوری اسلامی” تجلی یافته است.

وی با تاکید بر اینکه آزادی در گرو استقلال است و هر کشوری که مستقل نباشد از آزادی برخوردار نیست، افزود: استقلال به این معنا نیست که ما تحت حکومت کسی باشیم بلکه به این معنا است که کشور در شرایطی باشد که بتواند به خوبی با تحریم‌‌ها، تهدیدها، تشویق‌ها و فشارها مبارزه کند و از این نبرد سربلند خارج شود.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه استقلال جمهوری اسلامی ایران یک استقلال واقعی است، افزود: کشور ایران پس از انقلاب تاکنون هیچگاه تسلیم میدان بازی سلطه‌های جهانی نشده و با پشتوانه مردمی در برابر تمام تهدیدها و تحریم‌ها همچنان پایدار و استوار مانده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مستکبران و سلطه‌گران جهانی در تلاش برای ایجاد نا امنی در جامعه به ویژه در بخش‌های نظامی، سیاسی و اقتصادی هستند، ادامه داد: این در حالی است که جمهوری اسلامی بر خلاف تمام اهداف شوم این کشورهای در حرکت است و هر روز دستاوردهای بهتری را کسب می‌کند.

امنیت کشور ایران با کشورهای اروپایی هم قابل مقایسه نیست

سردار سرتیپ احمدی مقدم با تاکید بر اینکه در حال حاضر جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای بحران زده با اقتدار، پایداری و ثبات ایستاده است، افزود: امروز امنیت کشور ایران با اظهر من الشمس کشورهای اروپایی نیز قابل مقایسه نیست.

وی با بیان اینکه فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم‌ها با تلاش دولت و مردم در حال خنثی شدن است، اظهار داشت: فشارهای اقتصادی کم کم دارد اثر خود را از دست می‌دهد و نتیجه آن را در کاهش تورم و بهبود وضعیت اقتصادی کشور مشاهده می‌کنیم.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه با تاکید بر اینکه ارکان امنیتی کشور در حال تقویت و افزایش است، افزود: امروزه بسیاری از ابر قدرت‌های دنیا برای تامین امنیت خود دست به سمت ایران دراز کرده‌اند.

وی افزایش جرایم و سرقت‌های خرد طی چند سال گذشته را ناشی از افزایش فشارهای اقتصادی به مردم دانست و افزود: در حال حاضر با توجه به کاهش فشارهای اقتصادی سرقت‌های خرد نیز روند کاهشی به خود گرفته است.

سردار سرتیپ احمدی مقدم با بیان اینکه خوشبختانه در سطح کشور و به ویژه استان اصفهان بسیاری از جرایم و تصادفات با کاهش روبرو بوده است، ادامه داد: برای مثال در سطح کشور میزان تلفات جاده‌ای ۷ درصد و میزان جرایم دیگر نیز ۴ درصد به صورت میانگین کاهش داشته است.

وی با انتقاد از عدم همکاری نهادهای دیگر در خصوص بهبود شرایط جاده‌های کشور و همچنین وسایل نقلیه به منظور کاهش تصادفات و تلفات جاده‌ای، گفت: بسیاری از اقداماتی که باید از سوی دیگر نهادها دنبال شود نیازی به اعتبار ندارد و باید تصمیم درستی در این زمینه اتخاذ شود.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران در ادامه با ارائه آماری از تعداد جرایم خشن کشور از جمله قتل، آدم ربایی، گروگانگیری و اقدامات تروریستی طی ۷ ماه گذشته سال جاری اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۵ هزار انواع این جرایم اتفاق افتاده است که بیش از ۹۵ درصد آنها کشف شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود در سال آینده ۶ میلیون گردشگر وارد شود، افزود: از این رو باید نسبت به تقویت امنیت در کشور توجه ویژه‌ای داشته باشیم چرا که هر یک از این گردشگران نماینده‌ای برای ایران در کشورهایشان خواهند بود.

سردار سرتیپ احمدی مقدم سرعت عمل دستگاه قضایی در کاهش جرایم را مثبت ارزیابی کرد و افزود: دستگاه قضایی کشور با اقدامات اخیر خود تاثیرات مثبتی را در کاهش جرایم داشته است.

وی استان اصفهان را یکی از کانونی‌ترین استان‌های کشور به لحاظ جمعیت، حمل و نقل، جغرافیا، کشاورزی، گردشگری و صنعت دانست و افزود: این استان در شرایط خوبی به سر می‌برد و از طرفی دیگر نیز مورد توجه بسیاری از جهانیان نیز هست.

فرمانده انتظامی جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه در حال حاضر به دنبال تقویت ضریب امنیتی استان اصفهان هستیم، ادامه داد: با بررسی‌هایی که تمام معاونت‌های فرمانده انتظامی کشور از استان اصفهان داشته‌اند برنامه‌ریزی برای افزایش امنیت این استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر و بر اساس آخرین آمار ارائه شده نیروی انتظامی استان اصفهان دارای بالاترین شاخص‌های سلامت اداری کشور است، افزود: این آمار بر اساس نظرات مردمی حاصل شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*