آخرین خبرها
ایجاد بوروکراسی در بازرسی صنایع دستی اصفهان /حق بازرسی از اتحادیه صنایع دستی سلب شده است

ایجاد بوروکراسی در بازرسی صنایع دستی اصفهان /حق بازرسی از اتحادیه صنایع دستی سلب شده است

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس اتحادیه صنف صنایع دستی اصفهان گفت: اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان بوروکراسی اداری در بازرسی اجناس صنایع دستی ایجاد کرده است.عباس شیردل در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: ملیله سازی با فلز نقره یکی از رسته های صنایع دستی اصفهان است که تولید انواع تقلبی آن در منازل وهمچنین کارگاه های طلا و جواهر افزایش یافته و توان بازرسی مستقیم از این اتحادیه برای مبارزه با این اعمال توسط اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی استان سلب شده است.

وی افزود: بر اساس ابلاغ این اداره در مورخ یکم آذرماه ۱۳۹۲ به شماره نامه (۱۷/۳۴۳۸۹) تمامی امور بازرسی، استاندار سازی و نمونه برداری اجناس  صنایع دستی از اتحادیه صنف مربوطه به یکی از شرکت های مورد تایید اداره استاندارد با نام ” معیار گستر نقش جهان ” واگذار شده است.

این کارشناس صنایع دستی با انتقاد از ایجاد این گونه بوروکراسی در بحث بازرسی تاکید کرد: این شرکت علی رغم تمامی درخواست ها و نامه نگاری های اتحادیه صنف صنایع دستی تاکنون اقدامی برای بازرسی و نمونه گیری از اجناس تقلبی مغازه ها نکرده و موجب نارضایتی خریداران شده است.

شیردل یادآور شد: تشخیص اجناس تقلبی نقره از نوع واقعی به دلیل پرداخت کاری و نصب نشان عیار برای عموم مردم و حتی برخی فروشندگان مشکل است که نیاز به نمونه گیری و ارسال به آزمایشگاه دارد.

وی با بیان اینکه بازرسان اتحادیه از نظر تجارب کاری آشنایی کاملتری از فلز نقره و مس دارند، گفت: معتقدم که افراد شاغل در این شرکت ها وابسته به اداره استاندار از تحصیلات مرتبط با محصولات فلزی و نیز تجربه کاری در این عرصه بی بهره هستند که مشکلات خاص خود را رقم خواهد زد.

رئیس اتحادیه صنف صنایع دستی اصفهان بیان داشت: تداخل بی ارتباط صنفی طلاسازان با سازندگان مصنوعات نقره نیز از سوی دیگر به تقلب در تولید مصنوعات نقره دامن زده است که در حال حاضر این اجناس در ویترین مغازه های طلافروشان وجود دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*