آخرین خبرها
ایجاد هتل جدید در اصفهان توجیه اقتصادی ندارد/ افزایش ۲۰ درصدی قیمت هتل در اصفهان

ایجاد هتل جدید در اصفهان توجیه اقتصادی ندارد/ افزایش ۲۰ درصدی قیمت هتل در اصفهان

اصفهان – خبرگزاری مهر: نائب رئیس اتحادیه‌ هتل داران استان اصفهان گفت: ایجاد هتل جدید در اصفهان با توجه به جمعیت گردشگری در استان در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد.

مهدی نریمانی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به اظهار نظر برخی از مسئولان استان اصفهان مبنی بر کمبود هتل در این استان اظهار داشت: در حال حاضر در روزهای عادی کمبود هتل در اصفهان وجود ندارد و هتل‌های اصفهان ظرفیتی مازاد بر تعداد مسافران و گردشگران اصفهان دارند.

وی افزود: ظرفیت هتل‌های اصفهان تنها در ایام نوروز و برخی از روزهای فصل تابستان تکمیل می‌شود.

نائب رئیس اتحادیه‌یهتل‌داران استان اصفهان در ادامه در خصوص کیفیت خدمات ارایه شده در هتل‌های اصفهان نیز گفت: در حال حاضر بیش از ۷۵ درصد از هتل‌های استان اصفهان در فرایند استاندارد سازی قرار دارند.

وی آموزش ضمن خدمت به کارکنان هتل‌ها و استفاده از نیروی انسانی تحصیل کرده در بخش خدمات رسانی در هتل‌ها را از جمله اقدامات مورد نیاز برای استانداردسازی این اماکن عنوان کرد و افزود: استانداردسازی هتل‌ها هزینه‌های زیادی را به دنبال دارد که در استان اصفهان این اقدام مورد استقبال فعالان این صنف قرار گرفته است.

نریمانی در ادامه با بیان اینکه ایجاد هتل جدید در استان اصفهان توجیه اقتصادی ندارد، بیان داشت: با توجه به تعداد گردشگر خارجی در استان و استقبالی که مسافران و گردشگران داخلی از هتل‌های استان اصفهان می‌کنند در حال حاضر ایجاد هتل جدید در اصفهان توجیه اقتصادی ندارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۸۵ مرکز اقامتی در استان اصفهان فعالیت می‌کنند، افزود: مسئولان نباید با توجه به شرایط موجود تعداد هتل‌ها را در زمان پیک حضور مسافران در استان را در نظر داشته باشند بلکه باید در طول سال این موضوع را مد نظر قرار دهند.

نائب رئیس اتحادیه‌ی هتل‌داران استان اصفهان با بیان اینکه سرمایه‌گذاران نیز تمایلی به ساخت هتل در استان اصفهان ندارند، ادامه داد: در این راستا ضروری است که حمایت‌های لازم از سرمایه‌گذاران در خصوص ایجاد تسهیلات در نظر گرفته شود.

وی در ادامه با اشاره به افزایش قیمت هتل‌ها در اصفهان اظهار داشت: همزمان با سراسر کشور قیمت استفاده از هتل از ۱۶ فروردین ماه سال جاری در استان اصفهان با افزایش ۲۰ درصدی روبرو بوده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*