آخرین خبرها
باغ‌های بانوان اصفهان حال و روز خوبی ندارند/ تدوین استانداردها در دستور کار شهرداری قرار گرفت

باغ‌های بانوان اصفهان حال و روز خوبی ندارند/ تدوین استانداردها در دستور کار شهرداری قرار گرفت

اصفهان – خبرگزاری مهر: استاندارد نبودن مشرفیت و محرمیت و هم‌چنین تجهیزات و فضای باغ‌های بانوان در اصفهان این اماکن را دچار مشکلاتی کرده است که به وعده مسئولان در دست استاندارد سازی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، راه اندازی باغ‌های فرهنگی – تفریحی بانوان بیش از ۱۵ سال است که در اصفهان اتفاق افتاده است تا با بانوان با استفاده از این فضاها بتوانند یک روز خوب خوش و به یاد ماندنی را در کمال آرامش تجربه کنند.

اما انگار این روزها فضای باغ‌های بانوان اصفهان حال و روز خوبی ندارد.اینجا خبرها حاکی از غیر استاندارد بودن فضای باغ‌های بانوان به لحاظ تجهیزات و همچنین محرمیت و مشرفیت است.

در این راستا مهدی بقایی، مدیر عامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به فعالیت ۶ باغ بانوان در اصفهان اظهار داشت: متاسفانه هیچ یک از ابن باغ‌های بانوان دارای استانداردهای مورد نیاز به لحاظ تجهیزات تفریحی نیستند.

وی با اشاره به غیر استاندارد بودن فضای باغ های بانوان به لحاظ محرمیت و مشرفیت نیز بیان داشت: می توان گفت تمام باغ بانوان شهر اصفهان از بیرون مشرفیت دارند و بانوان نمی توانند راحت در این اماکن تردد کنند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر تدوین استانداردهای مورد نیاز برای باغ‌های بانوان اصفهان در دستور کار سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان قرار گرفته است، ادامه داد: پس از تدوین این استانداردها اقدامات لازم برای استانداردسازی فضای باغ بانوان آغاز خواهد شد.

وی در خصوص استاندارد نبودن فضای تعریف شده برای باغ‌های بانوان اصفهان نیز بیان داشت: باغ‌های بانوان باید حداقل در فضایی ۱۸ الی ۲۰ هزار متری راه اندازی شوند و این در حالی است که اکثر باغ‌های بانوان در اصفهان در فضایی معادل ۶ الی ۷ هزار متری راه اندازی شده‌اند.

بقایی اضافه کرد: عدم وجود پارکینگ مناسب برای باغ‌های بانوان اصفهان نیز مشکل دیگری است که پس از تدوین استانداردها رفع خواهد شد.

مدیر عامل سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان در ادامه با اشاره به عدم اطلاع رسانی از فعالیت باغ‌های بانوان در اصفهان نیز گفت: بسیاری از بانوان از فعالیت این نوع مراکز در سطح شهر اطلاعی ندارند و بهتر است که اطلاع رسانی بیشتری در این راستا صورت گیرد.

دپوی کود گاوداری در کنار درب ورودی باغ بانوان

پریسا شاطری، مدیر باغ بانوان پردیس اصفهان نیز در این راستا در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به برخی از مشکلات باغ‌های بانوان اصفهان و به ویژه باغ بانوان پردیس اظهار داشت: باغ بانوان اصفهان استانداردترین باغ بانوان اصفهان است و این در حالی است که فضای باغ بانوان پردیس از ریزش چمن‌ها و درختان و نبود گل و گیاه مناسب رنج می برد.

وی در ادامه با بیان اینکه فضای تعریف شده برای باغ‌های بانوان اصفهان فضای شاد و پر هیجانی نیست، ادامه داد: تجهیزات بکار گرفته شده نیز غیر استاندارد بوده که بعضا آسیب‌هایی را برای خانم‌هایی که از آنها استفاده می‌کنند ایجاد کرده‌ است.

مدیر باغ بانوان پردیس اصفهان با اشاره به نا مناسب بودن فضای اطراف باغ‌های بانوان و به ویژه باغ بانوان پردیس نیز گفت: فضای اطراف باغ‌های بانوان شهر اصفهان استاندارد نیست و به گونه‌ای است که برای مثال دپوی کود گاوداری کنار باغ بانوان پردیس در کنار درب ورودی این باغ انجام می‌شود.

وی در ادامه در خصوص عدم استاندارد بودن فضای داخلی باغ بانوان نیز گفت: در حال حاضر دوره های آموزشی در باغ بانوان پردیس در محل‌های نا مناسبی برگزار می‌شود به طوریکه هز لحظه نگران افتادن سقف بر روی بانوان هستیم.

شاطری ضمن اشاره به پیگیری‌های مکرر خود در خصوص دریافت اعتبار از شهرداری اصفهان برای بهبود وضعیت عمرانی باغ بانوان پردیس بیان داشت: گفته می شود که در بودجه سال ۹۳ شهرداری اعتبار خوبی به باغ بانوان اختصاص یافته است ولی متاسفانه در حال حاضر و با گذشت ۶ ماه از سال تازه برای بازدید از محل مراجعه کرده اند و هنوز اعتباری در این راستا پرداخت نشده است.

مراکز تخصصی ویژه بانوان شهر اصفهان در حال تخریب هستند

ندا واشیانی پور، عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز ضمن ابراز تاسف از اینکه مسئولان شهرداری اصفهان اعتقادی به کار کردن برای بانوان ندارند، اظهار داشت:  نگرش شهرداری اصفهان به بانوان مثبت نیست و تا زمانیکه این نگرش تغییر پیدا نکند در این زمینه اقدام مثبتی صورت نخواهد گرفت.

وی تغییر نگرش در برخی از مسئولان شهرداری اصفهان در حوزه زنان را ضروری دانست و ادامه داد: چنانچه این دسته از مسئولان نگرش خود را تغییر ندهند باید سمت خود را تغییر دهند.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در حال حاضر مراکز ویژه بانوان در شهر اصفهان دارای وضعیت نامناسب و غیر استانداردی هستند، افزود: متاسفانه اکثر ساختمان‌های ویژه بانوان در حال خراب شدن روی سر افراد فعال در این اماکن هستند.

گزارش: مریم یاوری

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*