آخرین خبرها
برگزاری چهارمین کنگره ملی فاطمه شناسی در اصفهان/ جشن مادر آسمانی ها برگزار می شود

برگزاری چهارمین کنگره ملی فاطمه شناسی در اصفهان/ جشن مادر آسمانی ها برگزار می شود

دبیر چهارمین کنگره ملی فاطمه شناسی گفت: سبک زندگی فاطمی موضوع چهارمین دوره این کنگره است که در اصفهان برگزار می شود.حجت الاسلام حمیدرضا صادق زاده در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه این کنگره با همکاری موسسه امام مبین اصفهان برگزار می شود، اظهار داشت :طی سه سال گذشته با همکاری تعدادی از دستگاه ها و موسسات مردمی و حوزه علمیه اقدام به برگزاری کنگره کشوری و در یک سال نیز به صورت بین المللی فاطمه شناسی با موضوعات دردانه هستی و بنت النبی و عفیفه عالم کرده ایم.

وی با اشاره به استقبال خوب اندیشمندان و علماء در سطح کشور افزود: این کنگره در خارج از کشور نیز برگزار شد که بیش از دو هزار و ۵۰۰ مقاله از سراسر کشور و ۳۰ مقاله از خارج از کشور حاصل آن سه کنگره بود است.

مشاور اجتماعی استاندار اصفهان یادآور شد: بهره مندی از اساتیدحوزه و دانشگاه و مراجع عظام تقلید و علماء از مزایای این کنگره است.

وی درباره نقش دستگاه هایی که نقش محوری را در این خصوص داشته اند، بیان داشت: در سه سال گذشته همه نهادها و دستگاه ها انگیزه فراوانی نسبت به حضور در این کنگره داشته اند که می توان به شرکت نمایشگاه های بین المللی استان و صدا و سیما ،استانداری اصفهان ،دانشگاه آزاد منطقه ۴،حوزه علمیه و آموزش و پرورش اشاره کرد.

صادق زاده درباره برگزاری دو نوبته این کنگره در سال جاری گفت: حجم زیاد استقبال کنندگان، تبلیغات و نیاز به ورود اندیشمندان بیشتر برای ارائه نظرات باعث این نوع برگزاری شد.

کتاب مقالات سه دوره قبل چاپ می شود

دبیر برگزاری چهارمین کنگره فاطمه شناسی تصریح کرد: علی رغم برگزاری سه دوره هنوز کتابی در این زمینه به چاپ نرسیده است اما در کنگره تخصصی، کتاب مقالات سه دوره که شامل برگزیدگان هستند، به چاپ خواهد رسید.

وی از برگزاری چهارمین کنگره فاطمه شناسی با نام سبک زندگی فاطمی خبر داد و گفت: در جشن بزرگ مادر آسمانی ها این کار انجام خواهد شد.

صادق زاده با بیان اینکه زمان برگزاری این جشن ساعت ۲۰ روز جمعه ۲۹ فرودین ماه خواهد بود اظهار داشت: این مراسم در سالن شرکت نمایشگاه های بین المللی برگزار می شود و به دنبال آن به ۴۰ نفربرگزیده جوایزی اهداء خواهد شد.

وی یادآور شد: اجرای برنامه های شاد و استفاده از خطیبان و مداحان معروف کشوری در برگزاری هر چه بهتر این همایش بین المللی در دستور کار قرار گرفته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*