آخرین خبرها
به دلیل آلودگی آب و هوا؛ مردم اصفهان در معرض کبد چرب و ام اس قرار دارند

به دلیل آلودگی آب و هوا؛ مردم اصفهان در معرض کبد چرب و ام اس قرار دارند

اصفهان – خبرگزاری مهر: عضو فرهنگستان علوم پزشکی و استاد علوم دارویی گیاهی گفت: به دلیل آلودگی آب و هوا در استان اصفهان به فلزات سنگین مردم اصفهان در معرض جدی کبد چرب و ام اس قرار دارند.

فریبرز معطر در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بهترین راهکار پیشگیری از بیماری کبد چرب و ام اس بر اثر آلودگی هوا و آب استفاده از گیاه خارمریم (سیلین مارین) است که فرآورده آن به نام قرص “لیورگل” در تمام داروخانه ها موجود است.

وی بیان داشت: این دو بیماری عوامل متعددی دارد اما در فضای امروز که آلودگی شدید هوا و آب به فلزات سنگین همچون سرب و کادمیم و به ویژه منوکسید کربن در اصفهان وجود دارد با خطر جدی بیماری کبد چرب و ام اس روبروایم.

عضو فرهنگستان علوم پزشکی و استاد علوم دارویی گیاهی ادامه داد: در حال حاضر در سطح دانشگاه علوم پزشکی نگرانی از بروز این دو بیماری وجود دارد.

وی با اظهار اینکه مصرف قرص لیورگل برای پیشگیری از بیماری کبد چرب و ام اس برای افراد سالم توصیه می شود، اعلام کرد: همچنین استفاده از این قرص برای بیماران تالاسمی و بیمارانی که مشکلات خونی دارند، توصیه می شود.

معطر در خصوص بیماری گلین باره نیز که به تازگی در بین کودکان اصفهانی مشاهده شده است، گفت: این بیماری جزو بیماریهای عفونی است که در طب سنتی برای بیرون بردن عفونت از بدن از بُخور آویشن، سیر، پیاز و بابونه شیرازی استفاده می کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*