آخرین خبرها
بودجه میلیاردی شهراصفهان نباید با فشار آوردن به مردم تامین شود

بودجه میلیاردی شهراصفهان نباید با فشار آوردن به مردم تامین شود

اصفهان- خبرگزاری مهر: رئیس کمیسیون حمل و نقل و محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به اینکه بودجه سال آینده شهر اصفهان با رشد ۶۳ درصدی مواجه شده بنابراین امید است که این تامین هزینه با هر قیمتی و با فشار آوردن به مردم تامین نشود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل قربانی صبح شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: تامین هزینه میلیاردی شهر اصفهان در سال آتی نباید به صورتی باشد که مسئولان را به حرکت‌های غیرقانونی ترغیب و موجب نارضایتی مردم و مشکلات عدیده شود.

وی افزود: بودجه سال ۹۳ درحالی به تصویب رسید که انتظار می‌رفت اگر رشدی هم وجود دارد از ۶۳ درصد کمتر می‌شد اما چون مصوبه همه اعضا بر رشد میزان اعتبارات بود بنابراین تذکرات راه به جایی نبرد.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: بودجه تصویب شده سال ۹۳ در صورتی است که نگرانیهای در خصوص محقق شدن آن وجود دارد.

مسئولان شورا جلوی آبیاری محصولات کشاورزی با پساب فاضلاب را بگیرند

وی با اشاره به گستردگی استفاده از پساب‌های فاضلاب برای کشاورزی در اصفهان تاکید کرد: استفاده از پساب به ویژه در اراضی شمال و شمال شرق اصفهان مشاهده می‌شود.

قربانی گفت: با توجه به وجود فلزات سنگین و عدم فیلتر شدن مناسب تمام محصولاتی که با این نوع آبیاری به دست می‌آید ضمن آسیب زدن به جسم و تاثیرات منفی بر روح انسان، برای دام نیز نامناسب است.

وی یادآور شد: حتی مصرف شیر  و گوشت دام‌هایی که از محصولات آبیاری شده با پساب تغذیه می‌کنند، توصیه نمی‌شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و محیط زیست و فناوری اطلاعات شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به اینکه بیشتر مورد آبیاری محصولات کشاورزی با پساب در زمینه سبزیجات و صیفی جات است و در این در حالی که به هنگام آلودگی هوا مصرف سبزیجات از سوی جامعه پزشکی بسیار توصیه می‌شود بنابراین جلوگیری از فعالیت این کشاورزان امری ضروری است.

وی خواستار رسیدگی بیشتر رئیس شورای شهر و اعضای این شورا به این امر مهم در مدت زمان کوتاه شد و گفت: از کمیسیون سلامت خواسته می‌شود با حساسیت و دقت بیشتری به این موضوع رسیدگی کنند و اقدامات لازم جهت اصلاح آن برداشته شود.

قربانی ادامه داد: مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و محیط زیست استان اصفهان باید پاسخگو باشند که چرا تاکنون نسبت به جلوگیری و اصلاح این روند غلط اقدام نکرده‌اند.

وی خواستار دعوت این مقامات مسئول به جلسه شورای شهر و پاسخ دهی آنها به اعضای شورا و نمایندگان مردم اصفهان شد و افزود: در صورتی که به دلیل کمبود آب کشاورزان مجبور به استفاده از پساب فاضلاب هستند یا نوع محصول خود را تغییر دهند که از مواد پر مصرف عامه مردم نباشد یا اینکه برای آبیاری درختان و گیاهان غیر مثمر به کار رود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*