آخرین خبرها
بیشترین قربانیان سرطان در اصفهان مبتلا به سرطان ریه‌ هستند

بیشترین قربانیان سرطان در اصفهان مبتلا به سرطان ریه‌ هستند

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: بیشترین مرگ و میر ناشی از سرطان در اصفهان به ترتیب ناشی از سرطان‌های ریه، پروستات، کبد، معده، روده، خون، مغز و اعصاب، پستان، پانکراس و مثانه است.

عباسعلی جوادی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بیشترین مرگ و میر ناشی از سرطان در کشور به ترتیب ناشی از سرطان‌های معده، ریه، خون، کبد، پروستات و روده است.

وی بیان کرد: بر اساس آخرین آمار موجود ۱۰ سرطان شایع زنان در استان اصفهان شامل پستان، پوست، روده، تیروئید، خون، رحم، لنفوم و تخمدان ثبت شده ست.

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان ادامه داد: این در حالی است که ۱۰ سرطان شایع مردان در استان براساس آمارها به ترتیب پوست، پروستات، مثانه، معده، روده، خون، ریه، مغز و اعصاب، لنفوم و کلیه است.

وی افزود: ۱۰ سرطان شایع زنان در کشور به ترتیب شامل سرطان سینه، پوست، روده، معده، مری، تیروئید، خون، تخمدان، مغز و اعصاب و رحم شناخته شده است.

جوادی ادامه داد: ۱۰ سرطان شایع مردان در کشور شامل پوست، معده، پروستات، مثانه، روده، خون، ریه، مری، لنفوم، مغز و اعصاب است.

وی به سه عامل مهم و قابل اجتناب در ابتلا به سرطان اشاره کرد و گفت: سیگار و مصرف دخانیات، تغذیه و عوامل زیست محیطی از جمله آلودگی هوا، آب و خاک، اشعه یونیزان از این جمله است.

رئیس مرکز بهداشت استان اصفهان گفت: حدود یک سوم از تمامی موارد سرطان ناشی از مصرف دخانیات است به طوری که اثبات شده که ابتلا به سرطان‌های ریه،مری،حنجره، دهان، مثانه، کلیه،معده،رحم و روده با مصرف دخانیات ارتباط دارد.

وی اظهار داشت: چاقی، اضافه وزن و کم تحرکی نقش مهمی در بروز سرطان از جمله سرطان‌های مری، روده، پستان، رحم و کلیه دارد.

جوادی افزود: عوامل زیست محیطی از جمله آلودگی هوا، آب و خاک، اشعه یونیزان مثل اشعه ایکس و اشعه غیر یونیزان مثل میدان‌های الکترومغناطیسی مانند تلفن همراه و کابل برق فشار قوی در بروز سرطان موثرند.

یک نظر

  1. با سلام، آقا به داد مردم اصفهان برسید، چپ و راست دارند مردم اصفهان خصوصا زنان از سرطان خون تلف می شوند. تعداد خیلی زیاد شده، تو رو خدا اطلاع رسانی کنید. تا پیگیری بشه. این همه صنایع آلوده کننده و تأسیسات اتمی مردم اصفهان را داره نابود میکنه و کسی هم به فکر نیست.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*