آخرین خبرها
تائید قائم مقام درمان اصفهان بر تعطیلی بخش زایمان بیمارستان سعدی و انکار مدیر داخلی این بیمارستان

تائید قائم مقام درمان اصفهان بر تعطیلی بخش زایمان بیمارستان سعدی و انکار مدیر داخلی این بیمارستان

اصفهان – خبرگزاری مهر: تعطیلی بخش زایمان بیمارستان سعدی اصفهان به خاطر عفونت در این بخش و حتی سرایت عفونت به نوزادان و مادران در حالی به راحتی از سوی مدیر داخلی این بیمارستان تکذیب شد که قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان عدم رعایت استانداردهای لازم در بخش زایمان را دلیل توقف این بخش نام برد.

به گزارش خبرنگار مهر، روز گذشته با تماس تلفنی برخی از همراهان بیمارانی که به بیمارستان سعدی اصفهان مراجعه کرده بودند اما نتوانسته بودند برای زایمان دراین بیمارستان بستری شوند، با خبرگزاری مهر، مطلع شدیم بخش زایمان این بیمارستان به دلیل عفونت تعطیل شده است.

شهره طاهری در این ارتباط به خبرنگار مهر گفت: خواهر من که به دلیل زایمان قرار بود در بیمارستان سعدی بستری شود اکنون که در ماه نهم قرار دارد پزشک وی اعلام کرد که به خاطر عفونت در بخش زایمان امکان زایمان در این بیمارستان نیست و باید به بیمارستان مهرگان یا بیمارستان شریعتی مراجعه کنند.

در این ارتباط تماس تلفنی با مدیر عامل بیمارستان سعدی اصفهان داشتیم که ناز آفرین عبد المحمدی پس از مطلع شدن از سوژه خبری با اعلام اینکه در موقعیت است که نمی تواند پاسخگو باشد ، مصاحبه را در حالی به نیم ساعت دیگر موکول کرد که با گذشت دو روز از آخرین تماس دیگر جوابگوی این خبرگزاری نبود.

بدنبال پیگیری این موضوع تماس های زیادی با بیمارستان سعدی گرفته شد اما باز این اقدام خبرنگار به نتیجه نرسید.

در همین ارتباط شاهد گفتگوی مدیر داخلی بیمارستان سعدی اصفهان با یکی از رسانه های اصفهان شدیم که در این خبرگزاری وی تعمیرات بیمارستان را علت تعطیلی بیمارستان عنوان کرده است.

عبدالحمیدی به این خبرگزاری اعلام کرد: علت اصلی ارجاع بیماران به دیگر بیمارستان‌های استان تعمیرات این بیمارستان است.

 

وی اظهارداشت: مدتی است که مشغول تعمیرات و گسترش در بخش کودکان و زایمان این بیمارستان هستیم، نامه آن هم در معاونت درمان موجود است و با مجوزی که از این دانشگاه گرفته‌ایم اقدام به انجام این کار کرده‌ایم.

مدیر داخلی بیمارستان سعدی اصفهان افزود: تاکنون هیچ گونه عفونتی در این بیمارستان شایع نشده است و آنچه گفته می‌شود تنها حدس و گمان مردم است، به زودی تعمیرات ساختمان به اتمام رسیده که آن را در یک اعلان عمومی به گوش مردم می‌رسانیم.

البته گفته های مدیر داخلی بیمارستان سعدی اصفهان در صورتی است که طی تماس خبرنگار مهر با قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان اعلام شد: فعالیت های بیمارستان سعدی اصفهان در بخش زایمان به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم محدود سازی شده است.

حمیدرضا طلوعی به خبرنگار مهر گفت: تا زمانیکه استانداردهای لازم در این بخش فراهم نشود اجازه فعالیت و انجام عمل زایمان و سزارین به آنها داده نمی شود.

وی خاطرنشان کرد: طی بازرسی های محسوس و نامحسوس که از این بیمارستان داشتیم رعایت نکردن استانداردهای لازم در بیمارستان سعدی بر بازرسین معاونت درمان اصفهان محرز و مشخص شد و بلافاصله اقدام به تعطیلی این بخش کردیم.

قائم مقام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان بیان داشت: هم اکنون این بخش در حال تعمیر و بازسازی است و در صورت تائید استانداردهای لازم بیمارستان می تواند مانند سابق در حوزه زایمان نیز فعالیت کنند.

 

بیمارستان سعدی اصفهان که سالهاست ید طولایی در حوزه زایمان دارد و افراد بسیاری علی رغم تعرفه های بالا و دریافت زیرمیزی های کلان از بیماران به هنگام عمل سزارین در این بیمارستان، در برخی اوقات به توصیه پزشک خود یا در مواقع نیز پزشکان وابسته به بیمارستان با ترساندن بیماران که نوزاد شما در معرض فلان بیماری است و تنها این دستگاه یا تجهیزات در بیمارستان سعدی وجود دارد، مادر ترغیب به زایمان در بیمارستان می شود.

بیمارستان سعدی در سال ۱۳۵۴ هجری شمسی با همت گروهی از مجرب ترین اطبای اصفهان با زیربنای ۲ هزار و ۲۵۳ مترمربع تأسیس و در سال ۱۳۶۲ مورد بهره برداری قرارگرفت.

این مساحت بعدا تا حدود ۷۰۰۰ مترمربع ارتقاء یافت. درسال ۱۳۶۲  بیمارستان دارای بخشهای  جراحی، داخلی، مامایی ، نوزادان ، سی سی یو و اورژانس بود که در طول مدت فعالیت این مرکز بخش های آنژیوگرافی ،اتاق عمل جراحی قلب باز ، ICU قلب،NICU، پلی کلینیک تخصصی، آندوسکوپی، اکوکاردیوگرافی ،تست ورزش ،سونوگرافی ، سی تی اسکن ، رادیولوژی ، آزمایشگاه تشخیص طبی وپاتولوژی ،مشاوره تغذیه و رژیم درمانی، بانک خون ، داروخانه و فیزیوتراپی به سایر واحدها  اضافه شد.

پلی کلینیک بیمارستان سعدی شامل درمانگاه های تخصصی اورولوژی ، داخلی، گوارش ،جراحی، کلینیک تنظیم خانواده ، قلب و عروق، اورتوپدی ،گوش وحلق و بینی،کودکان، آسموآلرژی، جراحی عمومی ، اعصاب و روان، پیشگیری و سلامت خانواده ، پوست و پیشگیری از بیماری ها است.

یک نظر

  1. خودم شخصا یکسال و نیم پیش برا زایمان همسرم به این بیمارستان مراجعه کردم و مشاهده نمودم زیر میزی در این بیمارستان با پزشک ماما هماهنگ شده و در پذیرش پرسیدند چقدر به پزشک دادید و برای ما محاسبه کردند که چقدر باید بپردازید

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*