آخرین خبرها
تخصیص اعتبار ۸۰۰ میلیاردی دولت برای اصفهان تا پایان سال جاری/ دولت از نیروی انسانی اشباع شده است

تخصیص اعتبار ۸۰۰ میلیاردی دولت برای اصفهان تا پایان سال جاری/ دولت از نیروی انسانی اشباع شده است

اصفهان – خبرگزاری مهر: سخنگوی دولت گفت: دولت برای جلوگیری از رکود اقتصادی و توسعه‌ استان ها اعتبارات جاری و عمرانی را برای استان ها تا پایان سال ۹۳ در نظر گرفته است که سهم استان اصفهان از این سهم ۸۰۰ میلیارد تومان است.

به گزارش خبرنگار مهر،‌ محمد باقر نوبخت شامگاه گذشته در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سفر چند ساعته به اصفهان وظیفه اعلام  برنامه کوتاه دولت سهم و نقش استان اصفهان را بر عهده داشتم، افزود: بر این اساس دولت برای جلوگیری از رکود اقتصادی و توسعه‌ استان ها اعتبارات جاری و عمرانی را برای استان ها تا پایان سال ۹۳ در نظر گرفته است که سهم استان اصفهان از این سهم ۸۰۰ میلیارد تومان است.

وی با بیان اینکه از مسئولان استان اصفهان خواسته شد تا نقشه راه استان اصفهان را خودشان برای دولت تدوین کنند و ارایه دهند، افزود: نگاه ما نگاهی ملی است و استان ها باید با شاخص عدالت نگاه شوند.

معاون راهبردی و برنامه ریزی رئیس جمهور با بیان اینکه تدوین سند آمایش سرزمین استان اصفهان بیانگر استعداد خوب اصفهانی ها در برنامه ریزی برای برنامه ششم توسعه است، افزود: در این راستا لازم می دانیم که از استعداد اصفهانی ها در این زمینه استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه استان اصفهان بخش عظیمی از درآمد خود را به کشور کمک می‌کند، اظهار داشت: در این راستا کمک به استان اصفهان در واقع کمک به تمام کشور است.

نوبخت با بیان اینکه مشکل خشکی رودخانه زاینده رود مشکلی ملی است، گفت: دولت اعلام آمادگی می کند که هر برنامه‌ای که برای نجات زاینده رود موثر باشد را با توجه به کمبود منابع بر خودمان واجب می دانیم که در رفع این مشکل نقش موثری داشته باشیم.

وی ادامه داد: زاینده رود رودخانه‌ ملی خواهد بود و افتخار دولت تدبیر و امید این خواهد بود که با تدبیر مشکل زاینده رود را حل کند.

معاون راهبردی و برنامه ریزی رئیس جمهور در ادامه با بیان اینکه استخدام در بدنه دولت بر اساس برگزاری آزمون و طی مراحل صورت می‌پذیرد، گفت: دستور اشتغال کسانی که تمام مراحل استخدام را طی کرده اند صادر شده است.

وی ادامه داد: مشکل اشتغال را نمی توان از راه استخدام حل کرد چرا که دولت به لحاظ نیروی انسانی اشباع شده است و باید به نسبت نیاز باید استخدام در دستور کار قرار گیرد.

نوبخت در ادامه در خصوص یارانه ها نیز گفت: دولت ۴۸ هزار میلیارد تومان از اعتبار یارانه ها را از محل افزایش  قیمت ها تامین کرده است و منابعی دیگری را هم دارد که در مجموع  ۵۹  هزار و ۹۰۰  میلیارد تومان کل منابع یارانه های کشور است.

وی با بیان اینکه بر اساس قانون باید ۴۲ هزار میلیارد تومان از محل یارانه ها به مردم پرداخت  شود و ۱۰ هزار میلیارد تومان نیزبرای حمایت از بخش تولید در نظر گرفته شده است،‌اظهار داشت:  همچنین باید ۴۸۰۰ میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان و ۲ هزار میلیارد تومان برای اشتغال و بیمه بیکاری اختصاص می یافت که با برداشت ۱۱ هزار میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از خزانه کشور این امر تخصص یافته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*