آخرین خبرها
تشریفات اداری مانع پیشروی سرمایه‌گذران خارجی در اصفهان است

تشریفات اداری مانع پیشروی سرمایه‌گذران خارجی در اصفهان است

اصفهان – خبرگزاری مهر: عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی استان اصفهان گفت: راه‌های عریض و طویل بروکراسی برای سرمایه‌گذاران خارجی در اصفهان این استان را به یک مرکز سرمایه‌گریز تبدیل کرده است.

زهرا اخوان نسب در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: تشریفات اداری وقت‌گیر و بروکراسی‌های اداری سخت و طویلی که پیش روی بسیاری از سرمایه‌گذاران است که در بسیاری از مواقع سرمایه‌گذار داخلی هم کلافه می‌کند، مانع جدی پیش روی سرمایه‌گذاران خارجی است.

وی ادامه داد: یکی دیگر از دلایل سرمایه‌گریزی در اصفهان کم شدن توریست‌های خارجی و داخلی به اصفهان است که به دلیل خوب معرفی نشدن استان به گردشگران بر می‌گردد.

عضو هیئت مدیره اتاق بازرگانی استان اصفهان با اشاره به اینکه تبلیغات و برندسازی در زمینه اصفهان یکی از راهکارهای موثر در جذب توریست و سرمایه‌گذاری است، افزود: اصفهان به عنوان یک شهر تاریخی و پایتخت فرهنگی جهان اسلام ظرفیت‌های خوبی برای اطلاع‌رسانی به جهانیان دارد.

وی ابراز داشت: مسئله تحریم‌ها در چند سال اخیر که بر ایران وارد شده و بی‌ثباتی اقتصادی که در اصفهان شاهد آن هستیم تاثیر فزاینده‌ای در سرمایه‌گریزی استان داشته است.

اخوان نسب اصلاح سیاست‌های کلان، توسعه روابط تجاری، ایجاد ثبات و امنیت در سرمایه‌گذاری را از عوامل زمینه‌ساز جذب سرمایه در استان نام برد و یادآور شد: در حال حاضر گمرک که مهره اصلی در حوزه اقتصاد و واردات و صادرات کالا را دارد نقاط ضعیف در حوزه سرمایه دارد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*