آخرین خبرها
تشکیل پرونده برای اخلال گران سیاسی در اصفهان/ رسانه‌ها به جای کوبیدن افراد تشنج‌های سیاسی را بکوبانند

تشکیل پرونده برای اخلال گران سیاسی در اصفهان/ رسانه‌ها به جای کوبیدن افراد تشنج‌های سیاسی را بکوبانند

اصفهان – خبرگزاری مهر: استاندار اصفهان گفت: طی دوهفته گذشته ، سه تجمع سیاسی در اصفهان داشتیم که عده‌ای در حاشیه برنامه سعی در ایجاد اخلال در روند جلسه داشتند که این افراد شناسایی و برای آنها تشکیل پرونده شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول زرگرپور پیش از ظهر امروز بدنبال حواشی همایش ” انتظار و امید” که در اصفهان رخ داد، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: افرادی که در این جلسات بدنبال ایجاد اخلال بودند از جناح‌های سیاسی نیستند بلکه بیشتر طرفداران این جناح‌ها هستند.

وی بیان داشت: گروه‌ها یا نهادهایی که حامی این افراد هستند شناسایی و برای این افراد و اخلال گران تشکیل پرونده شده است.

استاندار اصفهان تصریح کرد: تجمع دلاوران دلواپس، مراسم سالگرد ارتحال آیت الله طاهری و همایش ” انتظار و امید” که به مناسبت سالگرد پیروزی آیت الله روحانی در اصفهان برگزار شد، سه تجمع سیاسی دراستان طی چند هفته اخیر است.

وی افزود: در تجمع اول با اینکه برگزار کنندگان تا یک روز قبل از برگزاری اقدام به دریافت مجوز از فرمانداری نکرده بودند اما با مدیریت استانداری یک ساعت قبل از برپایی جلسه مجوز بدون تشریفات اداری به آنها داده شد و جلسه علی رغم حواشی زیادی که قبل از زمان برگزاری داشت بدون هیچ گونه‌ای حاشیه‌ای در حین برگزاری و حتی پس از آن برپا شد.

زرگر پور در خصوص مجوز به دلاوران دلواپس گفت: اینکه تا یک ساعت قبل از برپایی همایش مجوزی صادر نشده بود، قصور از استانداری نبوده بلکه برگزار کننده همایش روال قانونی برگزاری تجمع‌های سیاسی که اطلاع دادن از ۱۰روز قبل به فرمانداری اصفهان است و اعلام ریز برنامه‌ها، سخنرانی‌ها و دعوت‌کننده‌ها را انجام نداده بودند.

وی اضافه کرد: این در حالی بود که استاندار اصفهان به منظور اینکه نشان دهد مخالف برگزار کنندگان تجمع دلاوران دلواپس نیست، زمانی که مشاهده کرد برگزار کننده اقدامی در خصوص مجوز نکرده، خود استانداری در این مسیر پیشقدم شد و حتی بدون انجام تشریفات اداری مجوز را برای این همایش صادر کرد.

استاندار اصفهان با تاکید بر اینکه از برپایی هر گونه تجمع سیاسی بدون مجوز در اصفهان جلوگیری می‌کند، بیان داشت: استاندار مجری قانون است و با هر گونه جریان خلاف قانون برخورد می‌کند.

وی با اظهار اینکه استاندار با موضوع همایش و حتی دعوت کنندگان در این تجمع مشکلی نداشت، گفت: به منظور برپایی هر گونه تجمع سیاسی باید از ۱۰ روز قبل به فرمانداری اصفهان مراجعه و در این موارد امنیت داخل جلسات با برگزار کننده و امنیت خارج از جلسه با استانداری خواهد بود.

زرگرپور اظهار داشت: در این راستا اخلالی که در مراسم آیت الله طاهری و همایش ” انتظار و امید” ایجاد شد در هر دو موارد در محیط برگزاری جلسه بود و مسئولیت آن با فرماندار و برگزار کننده جلسه است و به همین خاطر نیروی انتظامی وارد نشد.

استاندار اصفهان با اعلام اینکه ایجاد این نوع اخلال‌ها در هر دو مراسم پیش بینی شده بود و حتی به برگزار کنندگان گوشزد شد اما متاسفانه به دلیل بی‌توجهی شاهد آن در حین برگزاری مراسم شدیم ، اظهار داشت: در همایش ” انتظار و امید ” بدنبال این پیش‌بینی‌ها از برگزار کنندگان خواسته شد مدعوین را با کارت دعوت کنند تا از حضور افراد مخل جلسه جلوگیری شود.

دستگیری ۴ نفر از اخلال‌گران سیاسی در مراسم آیت الله طاهری

وی گفت: مراسم آیت الله طاهری یکی از تجمعات سیاسی در دو هفته اخیر بود که در زمان مقرر اقدام به دریافت مجوز کردند اما در محوطه تکیه شهداء و در فاصله ۵۰ متری با سر دادن شعارهای هنجار شکن، اخلال‌هایی ایجاد کردند که پس از اتمام مراسم ۴ نفر از اخلال گران دستگیر شدند.

استاندار اصفهان با اشاره به اینکه برگزاری همایش” انتظار و امید” با مجوز و هماهنگی کامل برگزار و حتی تغییر یکی از سخنرانان با اطلاع به استانداری در موعد مقرر انجام گرفت، افزود: این در حالی بود که در حین برگزاری همایش شاهد یکسری رفتارهای اخلال‌گران بودیم هر چند شاید نیت اخلال گری نداشتند.

وی با بیان اینکه استانداری و نیروی انتظامی خارج از درب سالن موظف به برخورد با هر گونه اخلالی بودند در صورتی که تشنج‌ها در داخل سالن انجام گرفت، تصریح کرد: با اینکه وظیفه برقراری امنیت داخل جلسه با برگزار کنندگان بود اما در یک مقطع زمانی شخصا از این افراد خواستم که امنیت جلسه را برهم نزنند.

زرگر پور اعلام داشت: این در حالی بود که پس از خواسته استاندار، سکوت در جلسه تا یک ساعت کامل و درحین سخنرانی احمد خرم، وزیر راه دولت اصلاحات برقرار بود.

وی در خصوص این شبهه که استاندار به دلیل ایجاد اخلال در جلسه، همایش را ترک کرد، بیان داشت: این مطلب را تکذیب می‌کنم و پس از اتمام سخنرانی آقای خرم، وزیر راه دولت اصلاحات، همراه ایشان از جلسه خارج شدم.

زرگرپور با بیان اینکه استاندار هیچ الزامی ندارد که به خواسته افراد تن دهد، اضافه کرد: برخی تصور می‌کنند که استاندار باید اعتدال و میانه‌روی خود را با تن دادن به خواسته همه افراد یا جناح ها نشان دهد در صورتی که چنین چیزی امکان ندارد.

وی اظهار داشت: جوانان یکسری اعتقادات خاص خود را دارند و به دلیل این افکار بعضا تندروی‌هایی انجام می‌دهند که انتظار دارند استاندار نقطه نظرات آنها را اجرایی کنند.

استاندار اصفهان خواستار عمل به قانون، استفاده از تجارب افکار، حرکت بر مدار منطق شد و گفت: در صورت اجرایی نشدن هر یک از این ارکان، امکان توسعه از اصفهان گرفته می‌شود.

رسانه‌ها به جای کوباندن افراد تشنج‌های سیاسی را بکوبانند

وی بیان داشت: رسانه در این جریانات و ایجاد امنیت و آرامش روانی در استان باید در کنار استاندار حرکت و به جای کوباندن افراد، تشنج های سیاسی را بکوبانند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*