آخرین خبرها
تولید چوب از پساب فاضلاب در اصفهان

تولید چوب از پساب فاضلاب در اصفهان

اصفهان – خبرگزاری مهر : مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: اصفهان به عنوان نخستین استان در کشور با اجرای طرح ملی توسعه زراعت چوب توانست از پساب فاضلاب چوب تولید کند.

محمد حسین شاملی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: این طرح با همکاری شرکت آب و فاضلاب استان در سطح ۵۸ هکتار تاکنون به اجرا درآمده است.

وی بیان داشت: با اجرای این طرح معضل استفاده از پساب‌های فاضلاب در کشاورزی اصفهان رفع می‌شود.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان افزود: تولید نهال به تعداد ۶۴۲ هزار اصله، اجرای ۲۰۰ هکتار عملیات جنگلکاری در محدوده معادن تخریب شده شهرستان‌های تیران و کرون و سمیرم، جنگلکاری (بذرکاری) در محدوده معادن اوره شهرستان نطنز در سطح ۸۰ هکتار به صورت مشارکتی، غنی سازی جنگل در سطح ۷۰ هکتار از مهمترین اقدامات امسال در راستای جنگل‌کاری است.

شاملی تصریح کرد: برداشت ۱۳۲ هزار و ۸۸ کیلوگرم کتیرا، یک هزار و ۶۸۹ کیلوگرم آنغوزه و ۲۴۵ هزار کیلوگرم کرفس کوهی (کلوس) در قالب قرار داد از مهمترین اقدامات امسال است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان اضافه کرد: درآمد دولت از محل بهره‌برداری محصولات اشاره شده بیش از ۳ میلیارد ریال بوده است که علاوه بر این، درآمد حاصله از محل بهره‌برداری سایر محصولات بیش از ۴ میلیون ریال است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*