آخرین خبرها
جلوی توسعه‌ پالایشگاه اصفهان گرفته شود/ اصفهان زیر ساخت مدیریت بحران ندارد

جلوی توسعه‌ پالایشگاه اصفهان گرفته شود/ اصفهان زیر ساخت مدیریت بحران ندارد

اصفهان – خبرگزاری مهر: عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه جلوگیری از توسعه‌ پالایشگاه اصفهان باید به صورت جدی پیگیری شود، گفت: پالایشگاه اصفهان در حال حاضر به صورت غیر قانونی در حال پیشرفت است و مسئولان توجهی به این امر ندارند.

به گزارش خبرنگار مهر، عباس حاج رسولی‌ها پیش از ظهر شنبه در نطق پیش از دستور خود در چهلمین جلسه‌ علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ضمن تبریک فرارسیدن اعیاد شعبانیه و گرامی داشت یاد و خاطره‌ ۱۵ خرداد و ارتحال حضرت امام خمینی (ره) با اشاره به اقدام سازمان آتش‌نشانی اصفهان در اطفای حریق آتش در پالایشگاه اصفهان، اظهار داشت: آتش‌نشانان اصفهان با اقدام خوب خود از یک فاجعه‌ بزرگ انسانی و زیست محیطی جلوگیری کردند.

وی در ادامه با بیان اینکه وجود پالایشگاه در کنار منطقه‌ مسکونی مساله ای تلخ در شمال شهر اصفهان است، افزود: علی‌رغم مشکلاتی که در گذشته به واسطه‌ وجود پالایشگاه برای اصفهان ایجاد شده اما هر روز این صنعت در حال پیشرفت فیزیکی به سمت منطقه‌ی مسکونی شهر اصفهان است.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با تاکید بر اینکه جلوگیری از توسعه‌ی پالایشگاه اصفهان باید به صورت جدی پیگیری شود، ادامه داد: پالایشگاه اصفهان در حال حاضر به صورت غیر قانونی در حال پیشرفت است و مسئولان توجهی به این امر ندارند.

وی بیان کرد: در حال حاضر ۲۰۰ هکتار زمین تعبیه شده برای فضای سبز در محدوده‌ی پالایشگاه اصفهان در حال تبدیل شدن به منطقه‌ی صنعتی در این محدوده است.

حاج رسولی‌ها توجه به بحث اقتصاد مقاومتی در فعالیت‌های شهری را نیز ضروری عنوان کرد و با اشاره به به پایان رسیدن برنامه‌ پنج‌ ساله‌ سوم توسعه افزود: هر چه زودتر باید برنامه‌ریزی برای برنامه‌ی پنج‌ساله‌ چهارم کلید بخورد.

وی با بیان اینکه در برنامه‌ پنج‌ ساله‌ چهارم توسعه نیز باید ۵ هزار پروژه تعریف شود، ادامه داد: در این راستا اعتبار ۳۰ الی ۴۰ هزار میلیارد تومانی نیز در نظر گرفته شود.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با ارایه تذکری به دولت و مجلس در خصوص بررسی مجدد قانون بیمه‌های ساختمانی نیز گفت: طرح بیمه‌های کارگران ساختمانی باید اجرا شود ولی ما با نحوه‌ اجرای آن که دریافت پول از مردم است مخالف هستیم و معتقدیم که این هزینه‌ها باید از محل دیگری تامین شود.

وی در ادامه با طرح سوالی مبنی بر اینکه آیا دریافت مالیات بر ارزش افزوده از خدماتی که در باغ رضوان ارایه می‌شود درست یا نه، گفت: من در بررسی‌ها به این نتیجه رسیدم که این کار غیر قابل قبول است و شهرداری باید این موضوع را از رئیس اداره مالیات استان سوال کند.

زیرساخت‌های مناسب مدیریت بحران در اصفهان وجود ندارد

وحید فولادگر، دیگر عضو شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این جلسه و در قالب تذکری به معین بودن استان اصفهان برای استان تهران در بحث مدیریت بحران اشاره کرد و افزود: متاسفانه در حال حاضر زیر ساخت‌های مورد نیاز برای معین بودن اصفهان در بحث مدیریت بحران وجود ندارد و استان اصفهان دارای حداقل امکانات امداد رسانی است و مسئولان باید به این امر توجه ویژه داشته باشند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*