آخرین خبرها
حداقل امکانات برای بیماران در مطب‌های پزشکان ایجاد شود

حداقل امکانات برای بیماران در مطب‌های پزشکان ایجاد شود

اصفهان – خبرگزاری مهر: مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان گفت: با توجه به اینکه جمعیت زیادی از بیماران در مطب‌های کوچک پزشکی با شرایط نامناسب ویزیت می‌شوند لازم است که حداقل امکانات برای بیماران در مطب‌ها فراهم شود.

به گزارش خبرنگار مهر، علی اعتصامی‌پور ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران اصفهان اظهار داشت: درمان یک چالش جهانی است و در کشور ما این امر مغفول مانده است.

وی در پاسخ به گلایه خبرنگاران مبنی بر عدم تکریم ارباب رجوع در مراکز وابسته به تامین اجتماعی گفت: سعی شده که اصلاحات در سیستم درمانی به شکل تدریجی عمل شود زیرا که هیچگاه از برخورد چکشی به نتیجه نرسیدیم.

مدیرگروه درمان اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در هر صنفی مجرم مشاهده می‌شود و خاص جامعه پزشکی نیست اما امید است که با اجرایی کردن طرح تحول سلامت از حرف های فلسفی و کلی پرهیز و به سمت حرف های علمی و منطقی برویم.

وی اضافه کرد: اگر در گذشته مدیر درمان تامین اجتماعی حرف آخر را در حوزه بررسی و نظارت بر درمان می‌زد و تصمیم نهایی را می‌گرفت اما امروز با تشکیل شورای همسویی بیمه‌ها عملکرد مدیر درمان را نیز زیر ذره‌بین قرار گرفته است.

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان تصریح کرد: این شورا در ایفای تعهدات خود به مردم تشکیل شده است.

وی بیان داشت: با اجرای این طرح در کشورهای اروپایی نظارت بر عملکرد پزشکان به گونه‌ای است که به عنوان مثال پزشکی که برای بیماری به دلیل مشکوک شدن به کم خونی آزمایش CBC نوشته بود استادیار آن به محض مطلع شدن پزشک را مورد سوال قرار داد که دراین موقع تنها باید آزمایش هموگلوبین از بیمار گرفته می‌شود و در این زمان باید هزینه هموگلوبین از بیمار و هزینه CBC از پزشک دریافت می‌شود.

اعتصامی‌پور نیز از تشکیل شورای علمی تخصصی درمان مستقیم مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اصفهان خبر داد و افزود: سه ماه پیش از تشکیل این شورا می‌گذرد.

وی با بیان اینکه در شورای همسوی بیمه‌ها از هر تخصص دو نفر حضور دارند و سعی شده با انجمن‌های علمی و تخصصی لینک شویم، ادامه داد: در حال  حاضر ۳۰ نفر عضو این شورا هستند.

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان افزود: متولیان بیمه باید موکل مردم باشند و مطالبه گر حق بیماران در بیمارستان‌ها باشد که داریم به این سمت حرکت می‌کنیم.

از نرمش خبرنگاران در نشست خبری تا مقایسه پزشکان با کلیدسازان

مدیر درمان اداره کل تامین اجتماعی استان اصفهان در نشست خبری امروز  قبل از آغاز مصاحبه خبرنگاران را به نرمش دعوت کرد و گفت: اگر فرهنگ سازی شود که در جلسات این اقدام صورت گیرد ضمن ایجاد شادی و نشاطی سلامتی روح و جسم را برای مردم به بار می‌آورد.

وی همچنین در خصوص سوال خبرنگاران در حوزه زیرمیزی گرفتن پزشکان گفت: به هنگام گفتگو با پزشکان و جستجوی علت به این می‌رسیم که مثلا پزشکی می‌گوید وقتی نصف شب برای یک عمل آپاندیس از بیمارستان به من تماس می‌گیرند با تعرفه ۲۷۴ هزار تومان و دقیقا یک کلید ساز در آن موقعیت شب چند برابر تعرفه روز را می‌گیرد.

عطایی اعلام کرد: اگر چه حرفه پزشکی با یک کلید ساز قابل مقایسه نیست و وجدان کاری یک اصل است.

وی بیان داشت: اصلاح تعرفه‌های پزشکی گام جدی است که باید به این سمت حرکت کنیم اما قبل از آن سیاست مجموعه بر اجرای اصلاحات تدریجی و برخورد جدی با خاطیان و پس دادن پولی است که به عنوان زیرمیزی از بیمار دریافت شده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*