آخرین خبرها
حراج‌های کاغذی پوشاک در اصفهان زیر نظر اتحادیه نیست/ حراج پوشاک بدون بنر اتحادیه تخلف است

حراج‌های کاغذی پوشاک در اصفهان زیر نظر اتحادیه نیست/ حراج پوشاک بدون بنر اتحادیه تخلف است

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس اتحادیه پوشاک استان اصفهان گفت: حراج‌هایی که در سطح شهر اصفهان با نصب برگه‌های آچار با عنوان تخفیف ۱۰ یا ۲۰ درصدی و حتی بیشتر به فروش می‌رسد غیر واقعی است و زیر نظر اتحادیه محسوب نمی‌شود.

ابراهیم خطابخش در گفتگو با خبرنگار مهر ، با اعلام این مطلب اظهار داشت: حراج پوشاک به این سبک و سیاق تنها سبب به هم ریختن تنظیم بازار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه حراج پوشاک فقط در ماه اسفند و با نزدیک شدن به ایام نوروز صورت می گیرد، ادامه داد: حراج پوشاک باید زیر نظر اتحادیه و به درخواست فروشندگان لباس انجام شود و حراج‌هایی که با نصب بنرهای نارنجی رنگ بر سر در مغازه‌ها صورت می گیرد، واقعی است.

رئیس اتحادیه پوشاک استان اصفهان از برگزاری جشنواره‌های به منظور حراج پوشاک در این ماه خبر داد و افزود: فروشندگان پوشاک بدون نظارت اتحادیه و در هر مقطعی از سال نمی‌توانند به حراج لباس‌های خود بپردازند چراکه این اقدام تنها سبب بهم ریختن بازار می‌شود.

خطابخش نظارت بر عملکرد تمام فروشندگان لباس در سطح شهر را از وظایف این اتحادیه خواند و گفت: پوشاک اگر از نظر نحوه دوخت، مارک، نوع پارچه و سایز یکسان باشد و در دو نقطه مختلف از شهر به دو قیمت متفاوت فروخته شود به طور قطع تخلف و با آن برخورد قانونی می‌شود.

وی با اظهار اینکه عمده تخلف‌های گزارش شده از نحوه مدیریت است و نه قیمت‌های متفاوت پوشاک، ادامه داد: در صورت شکایت مردم به اتحادیه  کارشناس مربوطه در این مورد نظارت کرده و اگر قیمت کارشناسی با قیمت جنس متناسب نباشد پرونده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

رئیس اتحادیه پوشاک استان اصفهان گفت: هر فروشنده لباس تنها حق دارد اجناس خود را با حاشیه سود ۲۰ درصد به فروش برساند.

وی در خصوص فروش لباس‌های دست دوم در قالب پوشاک تاناکورا در اصفهان گفت: طی ۴ تا ۵ سال گذشته با ۶۰ تا ۷۰ درصد لباس‌های تاناکورا مواجه بودیم که با تلاش‌های اتحادیه توانستیم این مقدار را به هشت تا ۱۱ درصد تقلیل دهیم.

خطابخش یادآور شد: در صورتی که عامه مردم با حراج پوشاک هایی که بدون نصب “بنرهای فروش‌های فوق‌العاده” مواجه شدند می‌توانند جهت شکایت بازرسان اتحادیه را با شماره تلفن ۲۲۸۲۴۸۴ آگاه سازند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*