آخرین خبرها
صدای سالار عقیلی و ساز گروه قمر در اصفهان طنین‌انداز می‎شود

صدای سالار عقیلی و ساز گروه قمر در اصفهان طنین‌انداز می‎شود

تهیه‌کننده کنسرت سالار عقیلی گفت: کنسرت موسیقی سالار عقیلی و گروه قمر به سرپرستی نوید دهقان دوم، سوم و چهارم بهمن‌ماه جاری در تالار کوثر برگزار می‎شود.
 حبیب علوی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به برگزاری کنسرت سالار عقیلی در اصفهان اظهار کرد: این کنسرت در تاریخ دوم و سوم بهمن‎ماه هر شب یک اجرا در ساعت ۲۰  داشته و در تاریخ چهارم بهمن‌ماه در دو سانس در ساعات ۱۸ و ۲۱  در تالار کوثر مجموعه فرهنگی شهدای ارتش به اجرای کنسرت می‌پردازد.

وی افزود: پیش ‌از این کنسرت‎‎‎‎‎‎‎های اصفهان در تالار رودکی برگزار می‎شد، اما چندی است که اجرای کنسرت در این تالار منسوخ‌ شده و با توجه به احداث سالن کوثر، کنسرت‌های اصفهان در این مکان برگزار می‌شود.

تهیه‌کننده کنسرت سالار عقیلی بیان کرد: تالار رودکی اصفهان یک سینمای قدیمی بود که مسئولان، هنرمندان و مردم از اجرا در این سالن راضی نبودند، اما با اجرای کنسرت در سالن کوثر تحولی در اجرای کنسرت در اصفهان به وجود آمده که میل و رغبت هنرمندان را به اجرا در شهر اصفهان بیشتر کرده است.

وی ادامه داد: اصفهان مهد موسیقی است، به همین جهت وجود محدودیت برای اجرای کنسرت موسیقی در اصفهان قابل توجیه نیست.

علوی اضافه کرد: امیررضا جهادی از فرماندهان نظامی اصفهان زحمات زیادی برای برگزاری کنسرت‎های اصفهان در تالار کوثر مجموعه فرهنگی شهدای ارتش متحمل شد و مسئولان اداره فرهنگ و ارشاد اصفهان نیز حمایت‎های فراوانی از اجرای کنسرت در این سالن انجام دادند.

aghili

وی تصریح کرد: در این کنسرت سالار عقیلی از آلبوم جدید خود برای اولین‌بار رونمایی می‎کند و اجرای این کنسرت برای اصفهانی‎ها غافلگیرکننده است، اما قطعات به‌یادماندنی و قدیمی نیز توسط سالار عقیلی در این کنسرت اجرا می‎شود.

این تهیه‌کننده کنسرت‎های موسیقی اشاره کرد: گروه برگزارکننده این کنسرت در تلاش است که جایگاه زیبا و مهیجی را برای این کنسرت در نظر بگیرد.

علوی با بیان این که نوید دهقان سرپرستی گروه قمر را در این کنسرت بر عهده دارد، گفت: در این کنسرت ۷ تصنیف اجرا می‌شود که مشتمل بر گزیده‌ای از آثار برجسته ۱۰ سال گذشته گروه قمر بوده که از این میان می‌توان به «یار و دیار» و «هوای آفتاب» اشاره کرد.

وی  خاطر نشان کرد: دو قطعه جدید از آلبوم جدید این گروه با نام «در انتظار بهار» که به‌ زودی منتشر می‌شود نیز برای اولین بار در کشور اجرا می‌شود، قطعات در دستگاه‌های ماهور، آواز اصفهان، آواز دشتی و دستگاه نوا به آهنگسازی نوید دهقان اجرا می‌شود.

تهیه‌کننده این کنسرت در معرفی اعضای گروه قمر عنوان کرد: نوازندگانی همچون شهریار نظری (دف)، شاهین صفایی (بم تار)، امین گلستانی (عود)، حمید بهروزی نیا (تار)، بهزاد رواقی (تار)، علیرضا گران فر (سنتور)، حسن محمدحسینی (نی)، آیدین ترکیان (آلتو) و نوید دهقان در این کنسرت به نوازندگی می‌پردازند.

وی در پایان از برگزاری کنسرت‎های موسیقی در اصفهان اظهار امیدواری کرد و گفت: امیدواریم با حمایت‌های مردم هنر‌دوست و هنر‌شناس اصفهان شاهد برگزاری کنسرتی با کیفیت در نصف جهان باشیم.

سالن مجلل کوثر
فروش اینترنتی با قابلیت انتخاب صندلی
www.MelliConcert.com
۹۵۱۴۸۴۰
۰۹۳۵۳۲۶۷۰۰۰
۰۹۳۵۳۴۶۷۰۰۰
۰۹۱۳۱۱۳۲۰۷۶
۰۹۱۳۳۰۹۱۹۳۳

نظر دادن بسته است.