آخرین خبرها
صنایع اصفهان تنها عوارض ناگوار برای مردم استان داشته است

صنایع اصفهان تنها عوارض ناگوار برای مردم استان داشته است

اصفهان – رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: بخش مهمی از آلایندگی اصفهان بر عهده صنایعی است که دولت از درآمد سرشار آن برخوردار می شود اما عوارض مختلف این آلودگی گریبان مردم اصفهان را می گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا امینی صبح امروز در اجلاس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی کلان شهرها و مرا کز استان ها با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد از بافت اصفهان فرسوده است، اظهار داشت: چسباندن مارک برخورداری بر پیشانی اصفهان باعث رنجش مردمی شده است که از ابتدای انقلاب تاکنون بیشترین همراهی را با نظام داشته اند.

وی با اشاره به اینکه اصفهان رتبه اول پرداخت مالیات و آخرین رتبه اخذ خدمات را در دهه های اخیر داشته است، افزود: این نگاه غیرکارشناسی در سال های اخیر نتایج و عواقب جبران ناپذیری برای مردم داشته است و باید با هم اندیشی صحیح مسئولان استانی این دیدگاه غلط تغییر کند.

رئیس شورای شهر اصفهان در ادامه با اشاره به فصلی شدن رودخانه زاینده رود تاکید کرد: خشکی این رودخانه موجب نابودی منابع طبیعی، از میان رفتن شغل کشاورزان و وضعیت بد گذران زندگی آنها شده و رنجش مردم انقلابی اصفهان را درپی داشته است اما امیدواریم با تدبیر دولت و مسئولان وزارتخانه های مربوطه هر چه زودتر حق مسلم ذی نفعان از جمله کشاورزان و همچنین حق آبه تالاب گاوخونی پرداخت شد.

وی سپس با اشاره به بافت فرسوده اصفهان تاکید کرد: ۲۰ درصد از بافت پایتخت فرهنگی جهان اسلام فرسوده است و بازسازی و نوسازی این مهم نیاز به همت همگانی دارد.

امینی با اشاره به آلودگی هوای اصفهان تصریح کرد: بخش مهمی از این آلایندگی بر عهده صنایعی است که دولت از درآمد سرشار آن برخوردار می شود اما عوارض مختلف این آلودگی و ایجاد بیماری های مختلف گریبان مردم اصفهان را می گیرد.

رئیس شورای شهر اصفهان در ادامه این جلسه ابراز داشت: وسایل حمل و نقل عمومی در کلان شهر اصفهان بسیار کم است و لازم است با حمایت دولت و پرداخت حقوق مردم امکانات بهتری برای مردم فراهم شود.

وی اضافه کرد: قطار شهری اصفهان بعد از سال ها هنوز راه اندازی نشده که به دلیل عدم محقق شدن تعهدات دولت در زمان مقرر است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*