آخرین خبرها
معاون اول رئیس جمهور اولین مسافر مترو اصفهان خواهد بود/ ۵۰۰۰ هکتار فضای سبز اصفهان در معرض نابودی

معاون اول رئیس جمهور اولین مسافر مترو اصفهان خواهد بود/ ۵۰۰۰ هکتار فضای سبز اصفهان در معرض نابودی

اصفهان – خبرگزاری مهر: شهردار اصفهان گفت: مترو اصفهان همزمان با هفته دولت و سفر معاون اول رئیس جمهور به اصفهان افتتاح خواهد شد و این مقام مسئول اولین مسافر متروی اصفهان خواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مرتضی سقاییان نژاد ظهر امروز در آیین بهره ‌برداری از پروژه‌های عمرانی منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان با بیان اینکه بودجه منطقه ۱۱ شهرداری اصفهان با توجه به جمعیت ۶۲ هزار نفری آن ۵۰ میلیارد تومان مصوب شده است، افزود: همکاری مردم منطقه در بهره برداری از پروژه ها و همچنین آزادسازی های انجام شده بسیار چشمگیر بوده است.

وی با بیان اینکه افزیش خدمات شهرداری به شهروندان کاهش آسیب‌های اجتماعی در اصفهان را به دنبال خواهد داشت، افزود: تامین آرامش در جامعه یکی از مهم‌ترین اهداف برنامه های شهرداری اصفهان است.

شهردار اصفهان با اشاره به برگزاری سه اتفاق فرهنگی مهم در مهر ماه سال جاری گفت: برگزاری اجلاس میراث فرهنگی ناملموس از مهم‌ترین برنامه‌های در دستور کار شهرداری برای سال جاری است که بزرگ ترین اتفاق فرهنگی کشور را در سال اقتصاد و فرهنگ رقم خواهد زد.

وی با بیان اینکه تمام نخبگان فرهنگی کشور و همچنین نخبگان فرهنگی دیگر کشورهای دنیا در اجلاس میراث فرهنگی ناملموس گرد هم خواهند آمد، افزود: به دنبال دریافت پیامی از سوی مقام معظم رهبری برای این اجلاس هستیم.

سقاییان نژاد در ادامه به سفر معاون اول رئیس جمهور به استان اصفهان در هفته دولت اشاره کرد و بیان داشت: همزمان با سفر این مقام مسئول به استان اصفهان شهربازی رویاها نیز به صورت رسمی افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه بازدید از سالن‌های اجلاس از دیگر برنامه های معاون اول رییس جمهور به استان اصفهان خواهد بود، افزود: سالن های اجلاس سران اصفهان با اعتبار ۴۰۰ میلیاردی پروژه بزرگ است که در دو سال گذشته مورد بی مهری قرار گرفته است ولی در حال حاضر دوباره در چرخه جذب اعتبار قرار گرفته است.

بهره برداری از سالن اصلی اجلاس سران تا پایان سال جاری

شهردار اصفهان افزود: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته سالنن اصلی سالن‌های اجلاس همایش‌های بین المللی تا پایان سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی برای راه اندازی فاز ۱ خط ۱ مترو اصفهان نیز گفت: چنانچه کارشناسان چینی همکاری لازم را داشته باشند مترو اصفهان به زودی راه اندازی خواهد شد.

سقاییان نژاد بیان داشت:  مترو اصفهان همزمان با هفته دولت و سفر معاون اول رئیس جمهور به اصفهان افتتاح خواهد شد و این مقام مسئول اولین مسافر متروی اصفهان خواهد بود.

وی با اشاره به آغاز بکار فاز ۳ میدان امام علی(ع) همزمان با هفته دولت نیز گفت: در حال حاضر آزادسازی مناطق تجاری این بخش از میدان امام علی(ع) در حال تکمیل شدن است.

شهردار اصفهان با اشاره به مشکل کم آبی و خشکسالی در اصفهان گفت: در حال حاضر ۵ هزار هکتار از فضای سبز شهر اصفهان در معرض نابودی هستند و این در حالی است که چاه‌های منطقه ناژوان نیز یکی پس از دیگری در حال خشک شدن است.

وی با بیان اینکه پل های تاریخی و میراث فرهنگی شهر اصفهان نیز تحت تاثیر خشکسالی نابود خواهد شد، افزود: پل های تاریخی و میدان امام(ره) اصفهان با احتساب کاهش سطح آبهای زیر زمینی و افزایش عمق ۳۵ متری دچار مشکل شده‌اند.
۱۲ میلیارد متر مکعب آب زاینده رود به فلات مرکزی برگردانده شود

سقاییان نژاد با بیان اینکه تنها یک میلیارد لیتر مکعب از آب زاینده رود به مصرف مردم چهار محال و بختیاری می رسد، افزود: ۱۲ میلیارد متر مکعب آب به خلیج فارس فرستاده می شود و این در حالی است که این میزان آب حق مردم اصفهان است و باید به فلات مرکزی ایران برگردانده شود.

وی با بیان اینکه ۷۵۰ هزار نفر از اهالی استان چهار محال و بختیاری در استان اصفهان زندگی می کنند، گفت: ما با مردم چهار محال و بختیاری برادریم و این زیبنده نیست که بر سر آب این اختلافات بین ما ایجاد شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*