آخرین خبرها
نارضایتی مهندسان و عامه مردم از صدور پروانه ساختمان

نارضایتی مهندسان و عامه مردم از صدور پروانه ساختمان

اصفهان- خبرگزاری مهر: عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: با توجه به مشکلات عدیده صدور پروانه که سبب نارضایتی بخشی از مهندسان و عامه مردم شده لزوم راه‌اندازی مجدد دفاتر کارگزاری صدور پروانه ساختمان در اصفهان را بیشتر کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، نورالله صلواتی پیش از ظهر شنبه در بیست و ششمین جلسه شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: امروزه مشکلات فراوان که در صدور پروانه شاهدیم سبب نارضایتی مهندسان و مردم شده که نیاز به تعامل بیش از پیش معاونت شهرسازی و نظام مهندسی برای به حداقل رساند مشکلات و نظارت مستمر شورای اسلامی است.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از زمان اخذ پروانه ساختمان مربوط به خدمات مهندسی است پیشنهاد می‌شود دفاتر کارگزاری صدور پروانه ساختمان با برطرف کردن ضعف‌ها و مشکلات گذشته راه‌اندازی شود.

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان افزود: صنعت ساختمان امروزه یکی از صنایع مادر و مولد به خصوص تاثیرگذار در یک جامعه است که توجه به زوایای مختلف آن اعم از شهرسازی و موقعیت‌های قرارگیری ساختمان‌ها، کیفیت ساخت و ساز و پلان‌های معماری هر قطع مالکیت و تاسیسات الکتریکی و مکانیکی آن به عنوان قلب ساختمان برای استفاده بهینه شهروندان است.

وی با اشاره به اینکه شهرداری‌ها و سازمان نظام مهندسی ساختمان مهمترین متولیان ساخت و سازی شهری هستند، تصریح کرد: در همین راستا لزوم همکاری و هماهنگی بین آنها هر روز بیش از پیش می‌گردد.

صلواتی گفت: در همین ارتباط پیشنهاد می‌شود بخشی از نقاط ضعفی که در گذشته همیشه سبب بروز مشکلات فراوانی برای بعضی از مهندسین و به طبع سبب سودجویی عده‌ای شده را برطرف کند.

وی یادآورد شد: حذف کنترل مضاعف کسر سهمیه مهندسان طراح و ناظر در سازمان و شهرسازی، برگزاری نشست‌های مشترک و دوره‌ای بین تصمیم‌گیران شهرداری و سازمان جهت برطرف کردن موانع و بن‌بست‌های احتمالی موجود و اجرای طرح مجریان ذی صلاح به صورت حقیقی و واقعی از دیگر اقدامات است.

صلواتی در ارتباط با طرح مجریان ذی صلاح گفت: اجرای این طرح در سال آتی علاوه بر اشتغالزایی برای مهندسان به طور قطع کیفیت ساخت و ساز را در شهرمان به صورت علمی و استانداردهای ارتقا خواهد داد.

معماری اصفهان از هویت بومی و اسلامی دور شده است

عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه هویت بومی و اسلامی باید در معماری امروز نمود یابد، ادامه داد: متاسفانه در برخی موارد و با استفاده از مصالح جدید از آن هویت اصل و معماری بومی دور شده ایم که لازم است مهندسان توجه بیشتری و شهرداری هم در خصوص نماهای ساختمان‌ها نظارت و کنترل بیشتری داشته باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*