آخرین خبرها
نقشه ترافیک اصفهان

نقشه ترافیک اصفهان

 

 

– نقشه‌ آفلاین اصفهان و برخی لایه‌های مکانی کاربردی
– وضعیت آنلاین ترافیک تقاطع‌های شهرisfahantraffic
– تصاویر دوربین‌های کنترل ترافیک شهر
– سرویس مسیریابی هوشمند اتوبوس
– سرویس مسیریابی هوشمند خودرو سواری

نقشه‌‌ی جامع ترافیک و حمل و نقل هوشمند اصفهان با هدف راهنمایی شهروندان و گردشگران در مسیر سفر‌های درون شهری و اطلاع‌رسانی پیرامون وضعیت جاری ترافیک شهر توسعه یافته است. نسخه‌ی مبتنی بر وب این پروژه نیز در آدرس http://isfahantraffic.ir در دسترس می‌باشد. این پروژه در حوزه‌ی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان، با همکاری شرکت مهندسی نیک‌اندیش و مرکز کنترل ترافیک اصفهان توسط شرکت سازه‌های اطلاعاتی راژمان اجرا شده است.

قابلیت‌های اصلی این نرم‌افزار عبارتند از:

– نقشه‌ موبایل آفلاین اصفهان و لایه‌های مکانی کابردی

نقشه‌‌ی اصفهان با جزییات مختلف به همراه لایه‌های اطلاعاتی مرتبط با موقعیت‌های مکانی مرتبط با حمل و نقل و ترافیک به صورت آفلاین در دسترس می‌باشد. در صورت بروز تغییر در موقعیت‌های مکانی و یا افزوده شده لایه‌های جدید پیغام مناسب به کاربر اعلام شده و در صورت تایید کاربر لایه‌ها بروزرسانی خواهند شد.

– وضعیت آنلاین ترافیک تقاطع‌های شهر

اطلاعات ترافیک تقاطع‌ها از سنسورهای کنترل‌های SCATS به‌صورت خودکار برداشت شده و پس از پیش‌پردازش در مرکز کنترل ترافیک بر روی نقشه منتشر می‌شود. این اطلاعات بر روی گوشی تلفن همراه از اینترنت دریافت شده بر روی نقشه نمایش داده می‌شود. دوره‌ی زمانی بروزرسانی اطلاعات توسط کاربر قابل تنظیم می‌باشد.

– تصاویر دوربین‌های کنترل ترافیک

با این قابلیت، تصویری برداشت‌شده از دوربین‌های نظارت تصویری کلان‌شهر اصفهان در اختیار کاربر قرار می‌گیرد. با کلیک بر روی هر دوربین، آخرین تصویر ثبت شده از اینترنت دریافت شده به کاربر نمایش داده می‌شود.

– مسیریابی هوشمند ناوگان اتوبوس‌رانی

کاربر با ورود به این بخش و کلیک بر روی نقشه مبدا و مقصد خود را تعیین می‌نماید و سیستم مسیر یا مسیرهای پیشنهادی را از طریق اینترنت از سرور مرکزی دریافت می‌کند. مسیر‌ها یک به یک بر روی نقشه ترسیم شده و توصیف مرحله به مرحله مسیر نیز در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

– مسیریابی هوشمند خودرو سواری

این سرویس مسیر سفر با خودرو سواری را بر مبنای شبکه معابر کلان‌شهر اصفهان در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کاربر مقصد مورد نظر خود را بر روی نقشه مشخص کرده و مسیرهای مناسب برای رسیدن به مقصد از طریق اینترنت از سرور مرکزی دریافت شده و بر روی نقشه ترسیم می‌شود. شرح گام به گام مسیر نیز در بخش توصیف مسیر در دسترس کاربر می‌باشد. کاربر ممکن است سوار بر خودرو شخصی خود باشد و یا از تاکسی دربست برای تردد استفاده نماید. در مورد اخیر این سرویس علاوه بر راهنمایی کاربر جلوی سوء استفاده‌های عمدی از ناآشنایی گردشگران و مسافران را خواهد گرفت.و به زودی در نسخه‌های بعدی …
به زودی قابلیت‌های جدیدتری در اختیار شهروندان و گردشگران پایتخت فرهنگی ایران اسلامی قرار خواهد گرفت. برخی از آن‌ها عبارتند از:
– آخرین ظرفیت پذیرش پارکینگ‌های سطح شهر بر روی نقشه ارایه خواهد شد.
– پوشش اطلاعات ترافیک آنلاین افزایش خواهد یافت.
– قابلیت‌های جدید پیشنهاد مسیریابی هوشمند به بهره‌برداری می‌رسد.
– موقعیت‌های مکانی کاربردی بیشتری بر روی نقشه قابل مشاهده خواهد بود.

تغییرات اخیر

– افزودن قابلیت «مسیریابی به‌ این‌جا» و «مسیریابی از این‌جا» با نگهداشتن انگشت بر روی نقشه
– امکان دریافت و مشاهده نقشه در سطوح پایین‌تر (ضروری است تا این امکان توسط کاربر در بخش تنظیمات فعال شود)
– رفع مشکل مشاهده‌ی نقشه بر روی دستگاه‌های Full-HD

دسترسی‌ها
  • مشاهدهٔ اتصالات شبکه
  • دسترسی به فرمان‌های بیشتر ارائه دهنده مکان
  • موقعیت مکانی دقیق (مبتنی بر GPS و شبکه)
  • موقعیت مکانی تقریبی (مبتنی بر شبکه)
  • دسترسی کامل به اینترنت
  • تغییر یا حذف محتویات کارت حافظه
دانلود نسخه اندروید از سایت بازار

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*