آخرین خبرها
واریز درآمدهای میلیاردی اصفهان به خزانه و بازگشت اعتبارات میلیونی برای مرمت آثار تاریخی

واریز درآمدهای میلیاردی اصفهان به خزانه و بازگشت اعتبارات میلیونی برای مرمت آثار تاریخی

اصفهان – خبرگزاری مهر : رییس اتاق اصفهان گفت: واریز شدن درآمد میلیاردی بازدید از آثار تاریخی اصفهان به خزانه و اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان برای مرمت جای تامل دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، «خسرو کسائیان» در سیزدهمین جلسه کمیسیون گردشگری اتاق اصفهان تصریح کرد: آثار تمدنی ،تاریخی و فرهنگی در کنار صنایع دستی، اصفهان را به عنوان یک شهر توریستی در جهان معرفی کرده است.

وی مثبت شدن تراز ورود و خروج گردشگر از ایران را نشانه مثبت بودن تلاش های مسوولین دولتی و بخش خصوصی در جذب گردشگران خارجی دانست.

وی برگزاری همایش فرصت های سرمایه گذاری در صنعت گردشگری را فرصتی برای توسعه زیرساخت های گردشگری استان برشمرد.

کسائیان با اشاره به اینکه اصفهان جایگاه ویژه ای در صنعت گردشگری ایران و جهان دارد گفت: واریز شدن درآمد میلیاردی بازدید از آثار تاریخی اصفهان به خزانه و اختصاص ۲۰۰ میلیون تومان برای مرمت ثار جای تامل دارد.

وی افزود: متاسفانه اختصاص بودجه به مرمت آثار تاریخی اصفهان  مانند اختصاص بودجه عمرانی استان است و این در شرایطی است که اصفهان بیشترین مالیات را پس از استان تهران پرداخت می کند  و کمترین بودجه را دریافت می کند.

نمایشگاه فرصت های گردشگری در حاشیه همایش

«علی کرباسی زاده» عضو کمیسیون گردشگری اتاق اصفهان از برگزاری نمایشگاه تخصصی فرصت های گردشگری استان در حاشیه همایش خبر داد و گفت: در این نمایشگاه هر یک از پنجاه فرصت برتر گردشگری استان توسط یک کارشناس متخصص به اطلاع بازدیدکنندگان می رسد.

«امین حاتمیان» مشاور حوزه معاونت عمرانی استانداری  اصفهان در این جلسه خواستار تشکیل دبیرخانه دایمی همایش سرمایه گذاری در صنعت گردشگری استان شد و گفت:این دبیرخانه می تواند پروژه های

سرمایه گذاری در طول یکسال را سازمان دهی و در اختیار سرمایه گذاران داخل و خارج استان قرار دهد.

«کردآبادی»کارشناس نمایندگی دفتر وزارت امور خارجه در استان اصفهان در این جلسه از استقبال چند سرمایه گذاری خارجی از کشورهای  فرانسه،ترکیه و آلمان جهت حضور در همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان اصفهان خبر داد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*