آخرین خبرها
وقتی نان‌ها در اصفهان آب می‌روند

وقتی نان‌ها در اصفهان آب می‌روند

اصفهان – در حالی قیمت نان در اصفهان همراه با سراسر کشور افزایش یافت که این روزها شاهد کاهش قطر و حجم انواع نان پخت شده در نانوایی‌های اصفهان هستیم.به گزارش خبرنگار مهر، به دنبال مصوبه هیات دولت مبنی بر افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان افزایش کیفیت نان پخت شده دور از انتظار نبود و مردم منتظر دریافت نان با کیفیت بهتری بودند.

اما شواهد امر حاکی از آن است که نه تنها نان پخت شده در اصفهان از کیفیت مناسبی برخوردار نشده بلکه از کیفیت و هم از حجم نان‌های فعلی نسبت به نان‌های قبل با وجود افزایش قیمت نیز کاسته شده است.

نان با کیفیت دغدغه مردم اصفهان است

رضا نعمتی شهروند اصفهانی که از کیفیت و حجم نان پخت شده در برخی از نانوایی‌های اصفهان علی رغم افزایش قیمت نان شکایت دارد به خبرنگار مهر می‌گوید: انتظار ما پس از افزایش قیمت افزایش کیفیت نان بود و این در حالی است که امروز این امید به یک دغدغه تبدیل شده است.

او در ادامه از رفتار نادرست نانوایان با مشتریان در هنگام انتقاد از وضعیت پخت نان سخن به میان می‌آورد و می‌گوید: بارها مشاهده کرده‌ام هنگامی که شهروندان نسبت به این موضوع به نانوایان انتقاد می‌کنند آنها با رفتاری ناصحیح و با موضع‌گیری حق به جانب با مشتریان برخورد کرده و پاسخگویی به آنها را به مقامات مسئول واگذار می‌کنند.

افزایش قیمت نان تاثیری در افزایش درآمد نانوایان ندارد

فتح‌الله میرزایی، یکی از نانوایان اصفهانی نیز در خصوص وضعیت کنونی کیفیت و کمیت نان در نانوایی‌های اصفهان پس از افزایش ۳۰ درصدی قیمت‌ها در نانوایی‌ها می‌گوید و می افزاید: افزایش قیمت نان هیچ فرقی به حال نانوایان ندارد چرا که به دنبال افزایش ۳۰ درصدی قیمت نان قیمت آرد نیز افزایش بیشتری داشته است.

او از افزایش توقع کارگران نانوایی‌اش نیز سخن به میان می‌آورد و ادامه می‌دهد: با افزایش قیمت نان کارگران نیز توقع افزایش حقوق دارند و این در حالی است که این افزایش قیمت، تاثیری بر درآمد نانواها ندارد.

افزایش قیمت نان به نام نانوا به کام دولت

اما در این میان محمدرضا خواجه، عضو هیئت مدیره اتحادیه نانوایان استان اصفهان در این رابطه به خبرنگار مهر می‌گوید: قیمت نان افزایش ۳۰ درصدی داشته و این در حالی است که ۱۵ درصد این افزایش قیمت در جیب نانوا و ۱۵ درصد دیگر به دولت تخصیص می‌یابد.

وی با اشاره به افزایش ۴۵ درصدی قیمت آرد نیز می‌افزاید: ما مدت‌ها منتظر افزایش قیمت نان بودیم ولی غافل از اینکه افزایش قیمت نان نه تنها سودی به حال نانوا ندارد بلکه باعث ضرر و زیان به این صنف نیز شده است.

عضو هیئت مدیره اتحادیه نانوایان استان اصفهان که از انتظار سه ساله برای افزایش قیمت نان سخن به میان می‌آورد، ادامه می‌دهد: افزایش ۳۰ درصدی قیمت پس از ۳۰ ماه به نام نانوا و به کام دولت است.

وی می‌افزاید: برای مثال افزایش ۵۰ تومانی نان تافتون در اصفهان به گونه‌ای است که ۱۵ تومان از این پول به جیب نانوا و ۳۵ تومان به جیب دولت می‌رود و این در حالی است که نانوایان با نارضایتی کار می‌کنند و از این رو از ارایه نان با کیفیت نامطلوب خودداری می‌کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*