آخرین خبرها
پس از گذشت ۳۰۰ روز؛ زاینده رود نیمه شب فردا لب تَر می‌کند

پس از گذشت ۳۰۰ روز؛ زاینده رود نیمه شب فردا لب تَر می‌کند

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس انجمن صنفی حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان گفت: آب پس از ۳۰۰ روز لب‌های خشک زاینده رود را تَر می‌کند.

حسین محمدرضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه آب پشت سد زاینده رود از ساعت یک بامداد روز ۱۳ آبان در رودخانه زاینده رود جاری شده است، اظهار داشت: در حال حاضر آب در مسیر رودخانه زاینده رود جاری است و با توجه به خشکی زاینده رود پس از ماه‌ها، با تاخیر نسبت به دوره‌های گذشته به اصفهان می‌رسد.

وی با بیان اینکه پیش‌بینی‌ می‌شود آب رودخانه زاینده رود نیمه‌های شب ۱۵ و یا صبح ۱۶ آبان به اصفهان برسد، افزود: آب پس از ۳۰۰ روز لب‌های خشک زاینده رود را تر می‌کند.

رئیس انجمن صنفی حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با بیان اینکه کل آب تخصیص یافته در دو مرحله به کشاورزان استان اصفهان ۴۰۰ میلیون متر مکعب است، ادامه داد: این میزان آب در دو مرحله در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در مرحله اول آب از ۱۳ آبان به مدت یک ماه در رودخانه جاری خواهد بود، افزود: حجم آب تخصیص یافته در مرحله اول ۱۵۰ میلیون متر مکعب برآورد شده است.

محمدرضایی با بیان اینکه مرحله دوم بازگشایی رودخانه زاینده رود نیمه دوم اسفند ماه سال جاری تا نیمه دوم خرداد ماه سال ۹۴ برآورد شده است، افزود: در این مرحله نیز ۲۵۰ میلیون متر مکعب آب در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه در حال حاضر و در مرحله اول بازگشایی رودخانه با توجه به بارندگی‌های بالادست با مشکل برداشت غیر مجاز در بالادست مواجه نخواهیم بود، اظهار داشت: بیشترین دغدغه ما درخصوص مرحله دوم برداشت‌های غیر مجاز در بالادست است که امیدواریم اتفاق نیفتد.

رئیس انجمن صنفی حمایت از کشاورزان شهرستان اصفهان با بیان اینکه ذخیره فعلی پشت سد را ۳۸۵ میلیون متر مکعب اعلام کرد و اظهار داشت: با توجه به بارش‌های چند روز گذشته وضعیت آب ذخیره زاینده رود بهتر خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*