آخرین خبرها
چانه‌زنی بر سر نرخ بلیت اتوبوس‌ اصفهان/ افزایش ۳۰ درصدی رد شد

چانه‌زنی بر سر نرخ بلیت اتوبوس‌ اصفهان/ افزایش ۳۰ درصدی رد شد

اصفهان – خبرگزاری مهر: طرح افزایش نرخ بلیت اتوبوس شهر اصفهان در حالی ۴۵ دقیقه مورد بحث و تبادل نظر اعضای شورای اسلامی شهر قرار گرفت و شاهد چانه‌زنی میان چهار دستگاه از جمله کمیسیون فرهنگ، کمیسیون اقتصاد، کمیسیون حمل و نقل و شرکت اتوبوس رانی استان اصفهان بودیم که در نهایت نرخ بلیت اتوبوس با ۲۵ درصد افزایش به تصویب رسید.

به گزارش خبرنگار مهر، افزایش ۲۵ درصدی نرخ بلیت اتوبوس شهر اصفهان در حالی به تصویب ۱۱ تن از اعضای شورا رسید که مقرر شد در مناطق محروم این افزایش به ۱۰ درصد برسد.

همچنین با نظر کمیسیون اقتصاد مبنی بر مسکوت ماندن طرح افزایش نرخ بلیت اتوبوس‌ها مخالفت و افزایش ۳۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس‌های شهر اصفهان تصویب نشد.

البته این افزایش نرخ بلیت اتوبوس در حالی است که تقریبا تمام اعضای شورا بر ارتقا کیفی اتوبوس توافق جمعی داشتند و این افزایش قیمت را همزمان با ارتقا کیفیت خواستار شدند.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان با گلایه از اینکه در تعیین نرخ بلیت اتوبوس‌ها این کمیسیون نقش اصلی را دارد و ارتباطی به دو کمیسیون اقتصادی و فرهنگی شورا ندارد، گفت: تسری طرح به سه کمیسیون نه تنها سبب به نتیجه نرسیدن طرح افزایش نرخ اتوبوس در مدت زمان کوتاهی نشد بلکه نظرات مختلف وارده تصویب آن را به تعویق انداخت.

ابوالفضل قربانی که موافق افزایش ۲۵ درصد نرخ بلیط اتوبوس است، ادامه داد: مخالف صددرصد مسکوت ماندن طرح افزایش نرخ بلیت اتوبوس و رسیدن بسته حمایتی دولت هستم.

وی افزود: افزایش ۲۰ درصد نرخ اتوبوس قبل از عید مطرح و تا اردیبهشت ماه ، طرح مسکوت ماند و اینکه برای بار دیگر به تعویق بیفتد تا بسته حمایتی مشمول بر کمک یک سومی دولت، یک سومی شهرداری برسد و مردم تنها یک سوم از هزینه را بپردازند، صحیح نیست.

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان اضافه کرد: کمک یکصد میلیارد تومانی دولت به حمل ونقل کشور درحالی تصویب شده که در خوش بینانه‌ترین حالت ۷۰ میلیارد تومان عملیاتی و تا به دست ناوگان حمل و نقل کشور برسد به ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان کاهش می یابد.

وی بیان داشت: نمی‌توان به این بسته حمایتی و بودجه تصویب شده دولت اعتماد کرد.

دیگر عضو کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر اصفهان از کشیدن شدن پای کمیسیون اقتصاد و فرهنگ شورا به تصویب طرح افزایش نرخ بلیط اتوبوس ابراز خرسندی کرد و افزود: اگر یکبار هم به وجه اقشار کم درآمد استان و استفاده قشر فقیر شهر اصفهان از اتوبوس توجه شده است حاصل طرح آن در کمیسیون اقتصاد و فرهنگ شورا است.

غلامرضا شیران این طرح را از سه جنبه قیمت، کیفیت و صلاحیت مورد بررسی قرار داد و اضافه کرد: اینکه متولیان اتوبوس رانی اصفهان توجیه خود را برای افزایش ۳۰ درصد نرخ بلیت، مقایسه اصفهان به عنوان یک کلان شهر با دیگر کلان‌شهرهای کشور از جمله مشهد و تبریز میدانند باید مقایسه‌ای هم از نظر کیفیت اتوبوس‌ها داشته باشند.

وی بیان کرد: مردم خواستار کیفیت خوب اتوبوس‌ هستند و تنها در صورتی حاضر به پرداخت بیشتر هزینه می‌شوند که زمان کمتری را صرف ایستادن در ایستگاه اتوبوس کنند و در نهایت به اتوبوس‌هایی سوار شوند که نیاز به آویزن شدن بر در و میله آن نداشته باشند.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز توجیه مسئولان و متولیان امر اتوبوسرانی اصفهان بر افزایش نرخ بلیت اتوبوس‌ با مقایسه قیمت یک هزار تومانی پفک و دو هزار تومانی چیپس با قیمت بین ۱۵۰ تا ۳۰۰ تومانی بلیت اتوبوس را  یک قیاس مع الفارق دانست و گفت: هیچ  یک از شهروندان ضرورتی نمی‌بینند که هر روز از چیپس و پفک استفاده کنند اما یک خانواده متوسط رو به پائین به طور تقریبی هر روز از اتوبوس برای نقل مکان استفاده می‌کند.

مدیر عامل شرکت واحد اتوبوس رانی استان اصفهان نیز در ارتباط با افزایش نرخ بلیت اتوبوس گفت: قبل از عید افزایش ۲۰ درصدی نرخ بلیت اتوبوس با هدفمندی یارانه‌ها به تصویب رسید و هشت درصد هم به دلیل افزایش سوخت تصویب شد و در مجموع ۲۸ درصد افزایش به طور معمول در جلسات گذشته با استانداری تصویب شده است.

روحانی اظهار داشت: در خوشبینانه ترین حالت بین ۲۵ تا ۳۰ درصد از بودجه مصوبه دولت محقق می‌شود و در آن حالت هم ۷۵ درصد از بودجه تصویب شده توسط متروی تهران و مشهد جذب می‌شود و عملا از بسته حمایتی چیزی نمی‌ماند.

وی ادامه داد: سالهاست که شرکت اتوبوس‌رانی به دلیل عدم افزایش نرخ بلیت اتوبوس و حمایت مالی ازسوی شهرداری با کاهش شدید بودجه مواجه شده و عمر استفاده از هر اتوبوس از سه سال به ۷ سال افزایش یافته است.

معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری اصفهان با بیان اینکه نرخ بلیت اتوبوس بر اساس کیلومتر در نظر گرفته می‌شود، گفت: از ۲۰ کیلومتر به پائین ۱۵۰ تومان و از این کیلومتر به بالا ۳۰۰ تومان در نظر گرفته شده است.

علیرضا صلواتی بودجه سال گذشته را ۳۲ میلیارد تومان و امسال را ۴۵ میلیارد تومان عنوان و اضافه کرد: تا پایان خردادماه امسال میزان درآمد از شرکت اتوبوسرانی به ۶ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

یک نظر

  1. باسلام
    درصورت افزایش نرخ بلیطت اتوبوس خدمات بلقوه ای رو هم بایددید امکانات حمل ونقل هم به همین تراز باید درجهت کیفیت این اتوبوس ها تغیر کند درمقابل باید با افزایش عراضی ،شهروندان با امکانات وخدمات باکیفیت واحترام مواجه شوند نه اینکه همچنان اتوبوس های از رده خارج و دست ۳ (چینی )در شهر تردد کند وموجب نارضایتی والودگی محیطزیست باشند!!درضمن از مردم هم دراین باب نظر خوهی بعمل اورین چون این مردم هستن که بااین تغییرات بیهوده دست وپنجه نرم میکنند…

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*