آخرین خبرها
کاهش صادرات سنگ اصفهان به حاشیه خلیج فارس

کاهش صادرات سنگ اصفهان به حاشیه خلیج فارس

اصفهان – خبرگزاری مهر :رئیس کانون سنگ ایران با بیان اینکه صادرات سنگ فرآوری اصفهان به کشورهای حاشیه خلیج فارس دچار کاهش شده است، گفت: قول مسئولان دولتی از جمله وزارت صنعت و معدن و تجارت به صنایع سنگ فقط مشتی وعده توخالی بوده که تاکنون عملی نشده است.حسین امیر یوسفی در گفتگو با مهر اظهارداشت: تحریم های غرب باعث شده است که صادرات سنگ استان اصفهان به کشور های اروپایی و آمریکا متوقف شده و در حال حاضر فقط به سمت کشورهای آسیای میانه و کردستان عراق سوق پیدا کند.

وی افزود: به دلیل محدویت ذکر شده صادرات سنگ فرآوری کشور ترکیه جایگزین سنگ های تزیینی تولیدی اصفهان در کشور های حاشیه خلیج فارس شده است.

این عضو هیئت مدیره انجمن سنگ استان ادامه داد: انضباط مدیریتی در شش ماهه دوم سال گذشته به نسبت مدت مشابه ابتدای سال در بخش صنعت در شرایط بهتری بود.

امیر یوسفی با تاکید بر اینکه فرسودگی خطوط تولید و کمبود نقدینگی از مشکلات جدی این صنعت است، تصریح کرد: وعده های دولت از جمله وزارت صنعت و معدن به سنگبری ها تاکنون عملی نشده است به این معنا که اثری از نقدینگی و یارانه تولید تاکنون ندیده ایم.

وی درباره بازار داخلی سنگ اصفهان نیز گفت: عمده بازار سنگ های تزیینی استان به سمت تهران است اما در سراسر کشور نیز این محصولات ارسال می شود.

این کارشناس صنعت سنگ افزود: بازار داخلی سنگبری ها علی رغم مشکلات یاد شده سرپا نگه داشته شده است و به هر حال دولت باید مشکلات این صنعت را رفع کند.

امیر یوسفی یادآور شد: معتقدم حمایت از این صنعت به دلیل وجود معادن زیاد و همچنین وجود متخصصان داخلی می تواند سه برابر صنعت نفت اشتغال و درآمد برای کشور ایجاد کند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*