آخرین خبرها
کشاورزان آبرومند در اثر خشکسالی اصفهان نیازمند شده‌اند

کشاورزان آبرومند در اثر خشکسالی اصفهان نیازمند شده‌اند

استاندار اصفهان گفت: کشاورزان آبرومند در اثر خشکسالی اصفهان نیازمند شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، رسول زرگرپور در جلسه‌ای که به منظور هماهنگی و برنامه‌ریزی جهت جذب کمک‌ها و جمع‌آوری اعانات مردمی و دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی برای دانش‌آموزان بی‌بضاعت تشکیل شد، اظهار کرد: در استانی همانند اصفهان و با وجود بیش از چهارصد خیریه فعال، نباید حتی یک دانش آموز بی بضاعت وجود داشته باشد.

ادامه داد: مردم این استان با وجود همه مشکلات و گرفتاری‌ها، در کمک به بندگان خدا و رفع مشکلات مردم، از همدیگر سبقت می‌گیرند و ما خداوند بزرگ را به خاطر داشتن این چنین مردم باهمتی، شکرگذار هستیم.

استاندار اصفهان با اشاره به یک حدیث قدسی، خاطرنشان کرد: خداوند بندگانی را که برای باز کردن گره ای از مشکلات مردم، تلاش می‌کنند به احسن وجه مورد اجر دنیوی و اخروی قرار می‌دهد و خوشبختانه در این استان، خیرین همواره در مسیر خیر و مساعدت، پیش قدم بوده‌اند.

زرگرپور ابراز داشت: من در جلسات مختلف خیرین شرکت کردم و شاهد کمک‌ها و مساعدت‌های مردم شریف اصفهان در تمام عرصه‌های خدمت رسانی بوده‌ام که نمونه آن، کلنگ زنی ۱۵ مدرسه توسط خیرین در یک شهرستان و در یک روز است و یا هزینه ساخت یک درمانگاه بزرگ توسط خیر دیگری، در چند روز گذشته تأمین شد و تمامی این موارد نشان دهنده حضور پر شور خیرین این استان در زمینه‌های مختلف بوده است.

استاندار اصفهان عنوان کرد: از طرفی در همین استان، خانواده‌های محترم و آبرومندی هستند که نیازمند دریافت کمک‌های خیرین هستند و یا در اثر خشکسالی و بحران‌های دیگر تبدیل به انسان‌های نیازمند شده‌اند که وظیفه همه مسئولین و خیرین، حمایت از این خانواده‌ها است.

زرگرپور در پایان پیشنهاد کرد تا مدیران و کارکنان دستگاه‌های اجرایی، حداقل یک روز از حقوق خود را به این امر خیر، اختصاص دهند و همچنین واحدهای صنعتی بزرگ و اتاق بازرگانی و مجمع امور صنفی و شهرداری‌های توانمند، هر کدام مبلغی را برای خرید اقلام مورد نیاز دانش آموزان بی بضاعت در نظر گیرند.

شایان ذکر است؛ در این جلسه، مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان گزارشی از وضعیت دانش آموزان بی بضاعت، اعلام کرد حدود ۱۵۰ هزار دانش‌آموز نیازمند، در سطح استان شناسایی شدند که از این تعداد تنها ۲۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

نظر دادن بسته است.