آخرین خبرها
یک واحد صنفی به ازای هر ۲۰ نفر در اصفهان وجود دارد/افزایش بی رویه‌ واحدهای صنفی

یک واحد صنفی به ازای هر ۲۰ نفر در اصفهان وجود دارد/افزایش بی رویه‌ واحدهای صنفی

اصفهان – خبرگزاری مهر: عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در شهر اصفهان به ازای هر ۲۰ نفر یک واحد صنفی وجود دارد و امروزه افزایش بی رویه‌ واحدهای صنفی در این شهر مشکلاتی را برای اصناف ایجاد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، رسول جهانگیری صبح شنبه در سی و ششمین جلسه‌ علنی شورای اسلامی شهر اصفهان در نطق پیش از دستور خود با بیان اینکه اصفهان تنها شهر کشور است که تعداد واحدهای تولیدی آن از واحدهای توزیعی بیشتر است، اظهار داشت: از این رو ضروی است که مسئولان مدیریت شهری بیشتر نسبت به استفاده از ظرفیت اصناف توجه داشته باشند.

وی با بیان اینکه اصناف اصفهان توان کارآفرینی برای جمعیت بیکار شهر اصفهان را دارد، افزود: ۱۷ درصد از تولید ناخالص ملی کشور توسط اصناف تولید می‌شود و در این راستا می‌تواند ظرفیت اشتغال زایی زیادی را ایجاد کند.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با اشاره به افزایش بی رویه‌ اصناف در سطح شهر اصفهان اظهار داشت: استاندار جهانی ایجاد اصناف به ازای هر ۳۳۰ نفر یک واحد صنفی است و این در حالی است که در کشور ایران به ازای هر ۳۵ نفر یک واحد صنفی و در شهر اصفهان که شرایط بحرانی تری قرار دارد به ازای هر ۲۰ نفر یک واحد صنفی ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه افزایش بی رویه‌ی اصناف ورشکستگی اقتصاد درون شهری را به دنبال خواهد داشت و از این رو  نباید از دید مسئولان مغفول بماند، افزود: با توجه به این وضعیت در اصفهان باید نسبت به ساخت و سازهای تجاری توجه شود و برای خیابان‌هایی که نیازی به احداث مجتمع‌های تجاری ندارند، پروانه ساخت صادر نشود.

جهانگیری احیاء سنت استاد شاگردی را نیز ضروری دانست و بیان داشت: در گذشته در هر محله نانوا، گچ کار و غیره وجود داشت و به صورت استاد و شاگرد فعالیت داشتند اما اکنون شاهد هستیم که شاگردان نیز واحد صنفی ایجاد کرده است و همین موضوع باعث افزایش بی رویه واحدهای صنفی می‌شود.

وی در ادامه به برخی از ساخت و سازهای غیر اصولی در شهرداری اصفهان اشاره کرد و ادامه داد: برای نمونه در شهرداری منطقه‌ی ۲ شهرداری اصفهان فرهنگسرایی دو طبقه ایجاد شده است که طبقه‌ی دوم این فرهنگسرا ارتفاع نامناسبی دارد و باید تخریب شود و دوباره بازسازی شود.

این عضو شورای اسلامی شهر اصفهان ادامه داد: هزینه‌ی ساخت پروژه‌های شهرداری از جیب مردم پرداخت می‌شود و ضروری است که معاونت عمران و سازمان طراحی شهرداری نسبت به این ساخت و سازها توجه بیشتری داشته باشد تا حقی از مردم ضایع نشود.

بداخلاقی‌های سرویس مدارس مورد بررسی قرار گیرد

احمد شریعتی، نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه این جلسه با اشاره به افزایش ۲۵ درصدی نرخ کرایه تاکسی در اصفهان اظهار داشت: این افزایش قیمت به سرویس‌های مدارس نیز ابلاغ شده است.

وی به وضعیت نامناسب بکارگیری نیروهای فعال در سرویس‌های مدارس اشاره کرد و افزود: متاسفانه شهروندان از برخی از بداخلاقی‌های رانندگان تاکسی سرویس مدارس انتقاداتی را داشته‌اند که امیدواریم هر چه سریعتر مورد رسیدگی قرار گیرد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در ادامه با بیان اینکه اصفهان یکی از مکاتب بزرگ موسیقی کشور بوده است و امروزه به این امر کمتر توجه می‌شود، افزود: شهرداری اصفهان باید آموزش موسیقی را فراتر از فرهنگسرای خورشید ببرد و این موضوع را در دستور کار دیگر مراکز فرهنگی نیز قرار دهد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*