آخرین خبرها
‌جریان زاینده‌رود تا نیمه دوم خرداد ماه

‌جریان زاینده‌رود تا نیمه دوم خرداد ماه

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان با اشاره به ذخیره ۷۳۷ میلیون مترمکعبی مخزن سد زاینده‌رود، گفت: طبق برنامه قبلی ابلاغی از سوی شورای هماهنگی حوضه زاینده رود، قرار است آب زاینده رود تا نیمه دوم خرداد ماه جریان داشته باشد.

‌حسن ساسانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- در خصوص آخرین وضعیت سد زاینده‌رود، اظهار کرد: امروز دوشنبه ۱۳ خرداد ماه، ورودی به سد زاینده‌رود ۱۳۴ و خروجی از سد ۱۰۴ مترمکعب بر ثانیه و ذخیره مخزن سد زاینده رود ۷۳۷ میلیون مترمکعب است.

وی با بیان اینکه دیگر بارشی در سرچشمه زاینده رود نداشته ایم، اظهار کرد: از ابتدای سال آبی جاری تاکنون ۲۱۴۱ میلیمتر بارش در سرچشمه‌های زاینده‌رود ثبت شده است.

معاون حفاظت و بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در خصوص افزایش ورودی سد زاینده رود با گرمای هوا و ذوب برف‌ها، گفت: ورودی سد زاینده‌رود بیشتر از این نخواهد شد، اما اینکه طی یک ماه گذشته ورودی به سد زاینده‌رود بین ۱۳۰ تا ۱۵۰ مترمکعب بر ثانیه بود، به واسطه پشتوانه بارشی برف در فصل سرد بوده که اکنون ذوب شده است.

وی در خصوص برخی اخبار مبنی بر جریان زاینده رود تا پایان خرداد ماه، گفت: طبق برنامه قبلی ابلاغی از سوی شورای هماهنگی حوضه زاینده رود، قرار است آب زاینده رود تا نیمه دوم خرداد ماه جریان داشته باشد و این شورا تصمیم جدیدی برای جریان دوباره زاینده رود اتخاذ نکرده است.

ساسانی افزود: از خرداد به بعد کشت غله دیگر نیاز به آبدهی ندارد و بعد از این تاریخ کشاورزان شرق اصفهان برداشت محصول خواهند داشت.

وی همچنین در خصوص آبیاری باغات غرب استان در تابستان امسال، گفت: مطابق برنامه منابع و مصارف آب تحویل آبی معادل ۷۵ میلیون مترمکعب پیش‌بینی شده است و در هر ماه بین یک هفته و یا ۱۰ روز آب توزیع خواهد شد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*