آخرین خبرها
۲۰۰ هزار اتباع بیگانه غیر مجاز در استان اصفهان وجود دارد

۲۰۰ هزار اتباع بیگانه غیر مجاز در استان اصفهان وجود دارد

اصفهان – خبرگزاری مهر: استاندار اصفهان گفت: برآورد می‌شود در سطح استان اصفهان ۲۰۰ هزار تبعه غیر مجاز زندگی می‌کنند.

رسول زرگزپور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات در دستور کار مسئولان برای ساماندهی اتباع بیگانه و به ویژه افاغنه در سطح استان اصفهان، اظهار داشت: در حال حاضر آمار گیری رسمی از اتباع بیگانه استان اصفهان در حال انجام است و در آینده‌ای نزدیک آمار رسمی این افراد در استان اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه برآورد می‌شود بیش از ۴۵۰ هزار اتباع بیگانه در استان اصفهان وجود داشته باشد، ادامه داد: از این تعداد ۲۵۰ هزار اتباع بیگانه مجاز و ۲۰۰ هزار اتباع بیگانه غیر مجاز هستند.

استاندار اصفهان در ادامه با اشاره به خارج کردن روزانه ۵۰۰ نفر اتباع بیگانه از استان اشاره کرد و بیان داشت: این تعداد افراد روزانه دستگیر و به مرز فرستاده می‌شوند.

وی ادامه داد: متاسفانه ورودی مرز ایران و افغانستان به صورت کامل پوشش داده نمی‌شود و از این رو آمار این اتباع بیگانه در کشور به صورت شناور است.

استاندار اصفهان در خصوص برخی صحبت ها مبنی بر اینکه اتباع بیگانه امنیت استان را مختل کرده‌اند، ادامه داد: تاکنون موردی در این خصوص گزارش نشده است و دستگاه‌های امنیتی استان نیز تمام فعالیت‌های این افراد را به صورت دقیق رصد می‌کنند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*