آخرین خبرها
۶۰ درصد مصنوعات طلای کشور در اصفهان تولید می شود

۶۰ درصد مصنوعات طلای کشور در اصفهان تولید می شود

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان گفت: ۹۰ درصد ماشین آلات طلاسازی مورد نیاز تولید داخل استان است و ۶۰ درصد مصنوعات طلای کشور نیز در اصفهان تولید می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ شیشه بران عصر چهارشنبه در آئین افتتاحیه هشتمین نمایشگاه بین المللی فلزات گرانبها، طلا و جواهرات، ساعت، سنگهای قیمتی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه بین المللی در حوزه طلا می تواند بزرگ ترین سکو برای ارتقای این صنعت باشد، اظهار داشت: با برگزاری این نمایگاه تبادل اطلاعات و تجارب به خوبی بین فعالان این صنعت صورت می گیرد و  با این کار می توان اتفاقات خوبی را در این بخش شاهد بود.

وی بازاریابی جهانی را یکی دیگر از اهداف برپایی نمایشگاه بین المللی طلا و جواهرات در اصفهان عنوان کرد و گفت: نمایشگاه تنها جولانگاهی است که تمام افراد درگیر با این صنعت از تولید تا مصرف می توانند در آن سکوی پرش داشته باشند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر اصفهان با اشاره به ارزآوری طلا در اصفهان افزود: نمایشگاه اصفهان فاصله زیادی تا رسیدن به سطح نمایشگاه های بین المللی دارد و در این راستا مسئولان استان باید بیش از گذشته در راستای احداث محل جدید نمایشگاه های بین المللی اصفهان تلاش کنند.

وی به حضور بیش از ۳۰ نفر از فعالان صنعت طلای کشور از استان های مختلف در این نمایشگاه اشاره کرد و ادامه داد: با حضور این نمایندگان در دوران برگزاری نمایشگاه همایش هایی برگزار خواهد شد که طی آن در رابطه با مسائل و مشکلات روز صنعت طلا و جواهرات بحث و تبادل نظر صورت گیرد.

شیشه بران در خصوص افزایش میزان مالیات بر ارزش افزوده در سال جاری نیز اظهار داشت: برخی از فعالان صنف طلا و جواهر اصفهان خواستار هستند که چراغ خاموش حرکت کنند و در عین حال بازار خوبی هم داشته باشند که این با اهداف ما که رسیدن به استانداردهای جهانی و رقابت با رقیبان خارجی است همخوانی ندارد.

وی در مورد جایگاه برتر نمایشگاه طلا و جواهر اصفهان در سطح کشور نیز گفت: ۹۰ درصد ماشین آلات طلاسازی مورد نیاز تولید داخل استان است  و ۶۰ درصد مصنوعات طلای کشور نیز در اصفهان تولید می شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*