آخرین خبرها
۶۰ هزار اصفهانی در صف دریافت سند خانه هستند

۶۰ هزار اصفهانی در صف دریافت سند خانه هستند

اصفهان – خبرگزاری مهر: نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در حال حاضر ۶۰ هزار اصفهانی در صف دریافت سند از سازمان ثبت اسناد و املاک هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، احمد شریعتی پیش از ظهر امروز در سی و سومین جلسه‌ی علنی شورای اسلامی شهر اصفهان ساماندهی کارگرانی که در گوشه و کنار خیابان‌ها و میادین اصلی شهر می‌ایستند را ضروری دانست و افزود: شهرداری باید نسبت به ساماندهی جایی برای این افراد در نقاط مختلف شهر اقدامات لازم را انجام دهد تا کمتر شاهد ترافیک و درگیری‌های ناشی از بکارگیری این افراد در نقاط مختلف شهر اصفهان باشیم.

وی به مشکلات ناشی از ثبت نام منازل مسکونی سطح شهر اصفهان نیز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بیش از ۶۰ هزار پرونده از شهرستان اصفهان برای دریافت سند در سازمان ثبت اسناد و املاک در صف هستند که پیشنهاد می‌شود هر چه زودتر به این موضوع رسیدگی شود تا مردم راحت‌تر بتوانند به نیازهای روزمره خود جامه‌ی عمل بپوشانند.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان در خصوص وضعیت نامناسب اشتغال در شهرستان اصفهان نیز گفت: متاسفانه وضعیت اشتغال در شهرستان اصفهان مناسب نیست و روزانه به صورت میانگین ۵ الی ۶ نفر در این خصوص به شورای اسلامی شهر اصفهان مراجعه می‌کنند.

شکایت‌ها از توافقات شهرداری برای ایجاد میدان امام علی (ره) روز به روز افزایش می‌یابد

رضا امینی، رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان نیز در ادامه‌ی این جلسه با بیان اینکه نباید در رسیدگی به محلات اصفهان دچار موازی کاری شویم، اظهار داشت: محله پایدار توسط معاونت خدمات شهری، تنظیم سند پیشرفت محلات توسط معاونت محترم برنامه‌ریزی، رویکرد تشکیل هستههای محلی برای مشارکت مردم توسط معاونت محترم فرهنگی اجتماعی، تشکیل غیر رسمی همیار محله در برخی از مناطق  و بررسی‌های شورای اسلامی شهر در  تشکیل شورا یاری‌ها بایستی در یک حرکت هماهنگ برنامه‌ریزی شود تا هم هزینه‌ها کاهش وهم بازدهی‌ها افزایش یابد.

وی در ادامه به مشکلات ادامه دار ایجاد امام علی (ع) در شهر اصفهان اشاره کرد و افزود: تعداد شکایت‌های مربوط به توافقات میدان امام علی (ع) روز به روز در حال افزایش است و در این راستا ضروری است که شهرداری رسیدگی بیشتری به این موضوع داشته باشد تا از مخدوش شدن اعتماد مردم به طرح‌های بزرگ شهرداری در آینده و آزادسازی‌های احتمالی جلوگیری شود.

رئیس شورای اسلامی شهر اصفهان رسیدگی به وضعیت اراضی کشاورزی شهر اصفهان را نیز ضروری عنوان کرد و گفت: در این راستا تعیین تکلیف وضعیت مالکین اراضی غرب اصفهان به ویژه منطقه‌ی ناژوان از اهمیت بیشتری برخوردار است و باید هر چه زودتر این موضوع با همکاری دستگاه‌های ذی ربط مرتفع شود.

وی استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای طرح‌های عمرانی شهر اصفهان را نیز ضروری دانست و افزود: استفاده جدی از سرمایه‌های بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی و مطالبه و پیگیری از مناطق توسط شهردار و رصد دوره‌ای پیشرفت طرح ها باید در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گیرد.

امینی در خصوص ایجاد مراکز تفریحی جدید در اصفهان نیز گفت: ضروری است که تسریع در جانمایی مراکز تفریحی بانوان در این زمینه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

وی در خصوص افزایش پرداختی به کارکنان شهرداری اصفهان نیز بیان داشت: شهرداری باید ضمن افزایش مبلغ سالیانه با توجه به افزایش مزایا در سراسر کشور نسبت به افزایش حقوق و مزایای کارکنان خود با توجه به تصویب بودجه‌ی ۱۰ میلیارد تومانی که در شورای اسلامی شهر اصفهان مصوب شد توجه داشته باشد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*