آخرین خبرها
۸۰ درصد منابع دریافتی شهرک‌های صنعتی اصفهان صرف پروژه‌های زیست محیطی می‌شود

۸۰ درصد منابع دریافتی شهرک‌های صنعتی اصفهان صرف پروژه‌های زیست محیطی می‌شود

اصفهان – خبرگزاری مهر: رئیس گروه امور محیط زیست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از منابع دریافتی شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در خود شهرک‌ها هزینه می‌شود، گفت: می‌توان گفت تمام این اعتبار در بخش زیست محیطی هزینه شده است.

به گزارش خبرنگار مهر سید علیرضا مؤمنی صبح امروز در حاشیه‌ی بازدید خبرنگاران از تصفیه‌خانه‌ی شهرک صنعتی مورچه ‌خورت با بیان اینکه دو مدول تصفیه‌خانه‌ی پساب شهرک صنعتی مورچه‌خورت روزانه ظرفیت تصفیه‌ی یک میلیون و ۲۰۰ هزار متر مکعب را بر عهده دارند، اظهار داشت: از پساب آب استحصالی نیز برای آبیاری فضای سبز شهرک صنعتی مورچه‌ خورت نیز استفاده می‌شود.

شهرک صنعتی مورچه خورت با کمبود آب مواجه است

وی با بیان اینکه شهرک صنعتی مورچه ‌خورت با کمبود آب مواجه است، اظهار داشت: آب موجود در این شهرک نیز دارای شوری زیاد است و به راحتی قابل استفاده برای برخی صنایع نیست.

رئیس گروه امور محیط زیست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه ایجاد تصفیه‌خانه در شهرک‌های صنعتی طی چند سال اخیر پیش‌بینی شده است، افزود: تصفیه‌خانه مورچه خورت پنجمین تصفیه‌خانه شهرک‌های صنعتی کشور است که با اعتباری بالغ بر چهار میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با بیان اینکه آب تصفیه شده در تصفیه خانه می‌تواند به عنوان منبع آب برای شهرک مورد استفاده قرار گیرد، افزود: در حال حاضر از ۲۱۰ واحد فعال صنعتی در شهرک صنعتی مورچه‌ خورت ۱۳۰ واحد از آب تصفیه خانه این شهرک استفاده می‌کنند.

مؤمنی با بیان اینکه تصفیه‌خانه مورچه خورت ظرفیت آبرسانی به ۵۰ واحد دیگر را نیز دارد، ادامه داد: متاسفانه برخی از صنایع شناختی نسبت به ظرفیت‌های تصفیه خانه شهرک‌های صنعتی ندارند و باید این ظرفیت برای آنها شناسانده شود.

وی با بیان اینکه مدول سوم تصفیه خانه مورچه خورت هنوز ساخته نشده است، اظهار داشت: چنانچه این مدول به بهره‌برداری برسد ظرفیت بیشتری آب مورد استفاده وارد چرخه‌ی تولید شهرک صنعتی مورچه‌خورت خواهد شد.

رئیس گروه امور محیط زیست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان بیان داشت: از پساب استحصالی در تصفیه خانه برای فضای سبز شهرک صنعتی مورچه خورت نیز استفاده می‌شود.

تصفیه خانه شهرک صنعتی جی شهریور ماه راه‌اندازی می‌شود

وی با بیان اینکه تصفیه خانه موچه خورت تنها تصفیه خانه‌ی دارای تصفیه‌خانه‌ی میکروبی می‌باشد، افزود: اداره آب منطقه‌ای و محیط زیست استان اصفهان از آب تصفیه شده در این محل نمونه گیری انجام داده و آن را مورد تایید قرار داده‌اند.

مؤمنی ادامه داد: تمام دستگاه‌های که در آزمایشگاه‌های میکروبی و شیمیایی تصفیه‌خانه مورچه خورت وجود دارد مورد بازبینی روزانه قرار می‌گیرند.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد از منابع دریافتی شهرک‌های صنعتی استان اصفهان در خود شهرک‌ها هزینه می‌شود، ادامه داد: می‌توان گفت تمام این اعتبار در بخش زیست محیطی هزینه شده است.

رئیس گروه امور محیط زیست شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان با بیان اینکه شهریور ماه سال جاری تصفیه‌خانه شهرک صنعتی جی نیز راه‌اندازی خواهد شد، ادامه داد: راه‌اندازی تصفیه‌خانه شهرک صنعتی راوند کاشان نیز در دستور کار قرار گرفته است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*